Тернополянину, який змакетував Парафіяльний костел, він у дитинстві снився
Макет Парафіяльного костелу Тернополя виготовив тернополянин Володимир Кріса. Працює він інженером, проте вже роками захоплюється макетуванням. Із найбільшим захопленням, розповідає чоловік для сайту “Мій давний Тарнополь”, робить архітектурні споруди Тернополя.
– Ще в дитинстві в мене були такі сни. Деколи спиш, і тобі сниться, що ніби це твоє місто, але там в місті все зовсім по-іншому. Ти відчуваєш, що це Тернопіль, що центр, але все не так. І в мене таке відчуття було, що на місці універмагу міг бути костел якийсь, якась споруда. А потім в мене дежавю було, коли я знайшов в інтернеті завдяки тернопільським ентузіастам інформацію про те, що дійсно така споруда була. І я був в захваті з одного боку від того, що така споруда була, а з іншого – що ми її втратили. Це було роки 2-3 тому, – розповідає автор макету тернопільського Парафіяльного костелу Володимир Кріса.
Якщо макети сакральних споруд світу Володимир робив за існуючими в інтернеті викрійок, то такі ж для Парафіяльного костелу робив сам. Шукав фотографії із різних ракурсів, робив заміри, приглядався до деталей. Витворити таку модель руками, ще й з паперу – дуже важко, розповідає чоловік.
ДОВІДКА: Тернопільський парафіяльний костьол — римо-католицький парафіяльний храм у Тернополі, що існував із 1908 до 1954 року у центральній частині міста. Був окрасою Тернополя (ріг вулиць Руської і Міцкевича — сучасного бульвару Шевченка). Велична і витончена споруда у неоготичному стилі вражала своєю красою і довершеністю. 62-метрова струнка вежа-шпиль, ніби пориваючись у небо, домінувала над усім містом. Вона слугувала навіть спостережною пожежною вежею. Дивували своєю красою вітражі й внутрішнє оздоблення, особливо різьба головного вівтаря і амвона. Споруджувався цей красень за проектом відомого львівського архітектора професора Теодора Мар’яна Тальовського.
Джерело: ТВ-4