Зміни у нарахуванні субсидій на опалювальний сезон 2017/18рр.

subsВід першого травня цього року уряд змінив умови нарахування субсидії для споживачів. Втім, зміни будуть відчутними вже в наступному опалювальному сезоні, тобто після жовтневих перерахунків. Що ж змінилося в оформленні субсидій на житлово-комунальні послуги – читайте далі.

При наявності заборгованості – субсидії не буде

Насамперед, при призначенні субсидії на наступний термін з 1 жовтня будуть враховувати прострочену заборгованість за комунальні послуги більш ніж два місяці у розмірі 20 мінімумів неоподаткованих доходів громадян. Тобто, якщо споживач боргує за комуналку понад 340 гривень, то субсидії йому не нарахують до повного погашення боргу.

Для розрахунку субсидій беруть дані про доходи за півроку

Також зменшили період, за який враховують доходи при нарахуванні субсидій – з чотирьох кварталів до двох. Якщо раніше для оформлення субсидії потрібно було надати довідку про доходи за минулий рік, то тепер лише за півроку. На новий опалювальний сезон 2017/18рр. – з  жовтня 2017р – при розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи громадян за I і II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року – за III і IV квартал 2017 року.

Змінені норми споживання

У серпні уряд прийняв рішення про зміни норм споживання газу на засіданні, яке відбулося 18 серпня. Нормативи стосуються тих, у кого не встановлені лічильники для обліку спожитого природного газу.

У відповідності до рішення, для тих, у кого є газова плита і централізоване гаряче водопостачання, норма знижується до 3,3 куб. м газу на людину в місяць. Раніше норма становила 4,4 куб. м.

Для тих, у кого немає ні гарячої води, ні газового нагрівача, норма знижена до 5,4 куб. м в місяць (було – 7,1 куб. м).

Жителям квартир з газовими колонками встановили норму 10,5 куб. м в місяць на людину (було – 14 куб. м).

Чи потрібно подавати документи для продовження субсидії?

Громадянам, які вже отримують субсидію, повторно подавати документи на її оформлення не потрібно, окрім тих, хто орендує помешкання, в кого відбулися зміни у складі сім’ї, чи змінився соціальний статус (наприклад, вийшов на пенсію чи влаштувався на роботу), хто зробив разову покупку на суму понад 50 тисяч гривень чи в кого змінився набір комунальних послуг (наприклад, відмовились від центрального опалення).

За матеріалами сайту teplo.gov.ua

Вам також може сподобатися