Зловмисники представляються працівниками мобільної компанії. Поліцейські наголошують захистити свій номер
Шахраї обирають різні методи, аби виманити гроші з банківських карток. Один із найпоширеніших способів — клонування sim-карти мобільного телефону. У пастку чергового зловмисника потрапила мешканка Кременеччини.
До жінки зателефонував невідомий та представився оператором мобільного зв’язку. Розповів, що здійснює перевірку задля покращення роботи мобільної мережі та реєстрацію на електронну сім картку.
Попросив абонентку ввести на телефоні комбінацію цифр, та повідомити коди, які надійдуть в повідомленях. Вона виконав умови, а невдовзі виявила відсутність мобільного зв’язку. Допоки зрозуміла, що картку заблоковано і відновила зв’язок, шахрай зумів зайти у мобільний додаток, та зняти з банківської картки понад 30 тисяч гривень.
Потерпіла звернулася з заявою до поліції. Правоохоронці встановлюють усі деталі шахрайства.
Поліцейські наголошують: захистіть телефонний номер, який прив’язаний до банківського рахунку. Більшість громадян прив’язує свій номер телефону до банківських карток та до сторінок у соцмережах, що дає можливість зловмисникам отримати доступ до банківського рахунку.
Щоб захиститися від шахраїв, дотримуйтеся цих рекомендацій:
за будь-яких умов нікому не повідомляйте SMS-коди мобільного оператора стосовно банківського рахунку.
відключіть послугу віддалену заміну SIM-картки або перейдіть на контрактне обслуговування у мобільного оператора;
тримайте в секреті логін на пароль до онлайн-кабінету мобільного оператора, смс-коди операторів; puk-код та серійний номер cім-картки.
Будьте пильними!