Home Самоврядування Освіта

Все більше тернопільських випускників обирають польську освіту

810 Сьогодні тернопільські випускники зроблять свій перший крок у нове життя.

Шкільним дням приходить кінець і кожен школяр ступає на шлях самостійності. Перше питання, яке наразі турбує випускників найбільше – «Який вибрати ВНЗ для вступу». Відтак багато обирають польську освіту.

«Нам було важко цього року, адже багато нововведень у здачі ЗНО. Думаю кожен буде пробувати поступати одразу в кілька навчальних закладів у різних містах України. Хтось обирає ВНЗ у Києві, Львові, Тернополі, частина однокласників поїдуть здобувати освіту у Польщі», – розповідає випускниця  ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука» Катерина Полівчак.

До слова, українські студенти дедалі частіше обирають для навчання польські університети. Кількість українців, які здобувають вищу освіту у Польщі, зросла більше ніж у 4 рази – з 3 499 осіб у 2009 році до 15 123 осіб у 2014 році. Таким є результати моніторингу Центру дослідження суспільства.

Керівник освітніх програм Центру дослідження суспільства Єгор Стадний, вважає, що це дуже важливий сигнал для українських ВНЗ.

«Польща традиційно найбільше приваблює наших студентів, польські університети дуже активно працюють на українському ринку освітніх послуг, а польських уряд пропонує українцям близько двох десятків різних стипендій на навчання. Але такої динаміки зростання ми не очікували. Це сумний дзвіночок для українських вишів, особливо для західноукраїнських університетів. Вони втрачають потенційні кошти. Українські абітурієнти готові платити за польську вищу освіту, яка часто дорожча, але дає кращі перспективи», – вважає Єгор Стадний.

Джерело: Тернополяни

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар