Home Самоврядування Медицина

Чи приїде “швидка” і чи будуть лікувати без декларації: Що зміниться в медицині з 1 квітня

1499415732_likarМедична реформа – одна з найбільш обговорюваних в Україні, у неї є і прихильники, і противники, але справу, що називається, зроблено: реформу прийняли і вона діє.

Стартувала медреформа ще в 2018 році і впроваджується поступово – вона розрахована на три роки, до 2020.

Почалося все з первинної ланки медицини. Тепер більшість проблем зі здоров’ям громадян України будуть вирішуватися сімейними лікарями. А щоб у вас з’явився сімейний лікар, потрібно підписати з ним декларацію. Зробити це можна, вибравши лікаря за власним бажанням, прийшовши до нього з паспортом та ідентифікаційним кодом.

Обрати можна будь-якого лікаря, незалежно від прописки або місця проживання. Єдина причина, по якій лікар може відмовити в підписанні декларації – якщо він уже має оптимальну кількість пацієнтів (для терапевта – 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900).

Лікарі зацікавлені в підписанні з ними декларацій не менше, ніж пацієнти: за кожну декларацію лікарі отримують 370 гривень на рік, плюс коефіцієнти для літніх людей і дітей.

Підписати декларацію можна в будь-який момент з будь-яким лікарем, навіть якщо вона вже є. У разі вибору іншого лікаря, попередній документ автоматично анулюється.

В 2019 починається реформа другої ланки. МОЗ обіцяє додати в список безкоштовних деякі діагностичні послуги. Тобто за направленням лікаря, з яким вже підписана декларація, буде доступно більше 50 медичних послуг, причому безоплатно, тобто даром.

Схема буде проста і мало чим відрізняється від старої: пацієнт приходить на прийом до лікаря (тепер сімейного), той, при необхідності, дає направлення на діагностику до більш вузьких фахівців.

Підсумуємо. При укладанні декларації не потрібно буде платити за консультації сімейного лікаря, а також тих фахівців, до яких він вас направив. Сплачувати не доведеться:

54 послуги, що стосуються обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів і найбільш поширених видів онкології;
12 аналізів, не рахуючи загального аналізу крові, рентгена і мамографії;
6 ультразвукових досліджень;
кардіограму;
кілька видів біопсії;
видалення новоутворень;
ендоскопічні дослідження;
операції одного дня.
Нововведення цього року торкнуться також програми “Доступні ліки”. Список медикаментів залишиться колишнім, але тепер отримати їх буде простіше. Рецепти будуть електронними, їх зможуть побачити в будь-якій аптеці України, з якою Національна служба здоров’я підпише договір.

Що буде з тими, хто не підписав декларацію з лікарем?
Ніякої катастрофи від того, що ви не підпишете декларацію, не відбудеться. І швидка допомога все одно приїде на виклик, і необхідні уколи зроблять.

Проте планові візити до лікарів, навіть на консультації, стануть платними.

Вартість консультацій та діагностики кожна лікарня буде призначати індивідуально, однак при узгодженні з міською владою.

Джерело: ua.112.ua

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар