Home Події

У селі біля Тернополя знову зафіксували спалах африканської чуми

big-porosyata1Африканську чуму свиней виявили на одному з домогоподарств у селищі Велика Березовиця. Там оголошений карантин. Ветеринари роблять опис поголів’я свиней, які знаходяться в зоні нагляду. Повідомляє Т1 Новини.

Це 14 випадок африканської чуми в Тернопільській області за два роки. У Великій Березовиці його зафіксували вперше. Від небезпечного захворювання загинула свиня в’єтнамської породи.

- Даний випадок було зафіксовано у неділю, в день виборів. На одному з домоволодінь в нашому селищі, в громадянки, яка мала декілька голів. Однак, коли зафіксували захворювання у неї була одна особина, – каже Великоберезовицький селищний голова Ілля Костюк.

В природних умовах на африканську чуму можуть захворіти як домашні так і дикі свині будь-якого віку. Здорові свині заражаються при спільному утриманні їх з інфікованими тваринами. Збудник африканської чуми передається через корм, пасовища, транспортні засоби забруднені випорожненнями хворих тварин. Мешканець Великої Березовиці Антон Сипень кілька років розводить свиней в’єтнамської породи. Щоб не хворіли, усіх тварин вакцинує.

- Вони народжуються і через два дні я їм вириваю зуби і щеплю від усіх хвороб зразу, – каже Антон Сипень.

Через випадок із африканською чумою створена спеціальна комісія. Ветлікарі проводять контроль та опис поголів’я у зоні нагляду. До неї входять населені пункти – Березовиця, Острів та Драганівка.

- На місці проведено дезінфекцію. Трупа утилізовано методом закопування. Тепер рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській райдержадміністрації на двір накладено карантин, визначено зону захисту відповідно до інструкції, – каже начальник відділу організації протиепізоотичних заходів ГУ Держспоживслужби в Тернопільській області Володимир Марків.

Африканська чума характеризується гострим перебігом та проявляється лихоманкою, крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри, ураженнями внутрішніх органів та високою смертністю.

Т1 Новини

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар