Home Самоврядування Медицина

В онкологічному диспансері запрацював мамологічний кабінет

71519782_1941420049294904_2808386420870217728_nСучасний мамологічний кабінет з унікальним обладнанням відкрився сьогодні, 26 вересня, у Тернопільському обласному клінічному онкологічному диспансері. Обстеження проводитимуть на потужному цифровому мамографічному комплексі Selenia Dimensions Mammography System. Напередодні апарат передали представники благодійної неприбуткової організації «Radiologists without Borders» («Радіологи без кордонів») та благодійного фонду «Together for Ukraine» («Разом для України»). Його вартість становить близько 500 тисяч доларів.

«Тернопільщина отримала новітнє і дуже потужне, якісне обладнання завдяки співпраці з нашими колегами і партнерами – БНО «Radiologists without Borders» та БФ «Together for Ukraine». Ми дуже вдячні за такий необхідний подарунок. Відтепер жінки отримуватимуть якісні і доступні медичні послуги на теренах області завдяки даному мамографічному комплексу», – зазначив начальник управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук.

За словами головного лікаря Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру Леоніда Шкробота, апарат здатний робити не лише мамографічні знімки, але й працювати в режимі комп’ютерного томографа для локалізації пухлинного процесу. Мамографічний комплекс створює цифрове зображення, яке раніше було недоступним для пацієнтів в області.

«Завдяки мамографічному комплексу рівень надання медичної допомоги та діагностики раку молочної залози на перших стадіях — покращиться. Дуже цінним є візит лікарів, які працюють на даному обладнані в США. Вони поділяться досвідом з нашими працівниками, навчатимуть правильно працювати на даному обладнанні. На жаль, в окремих районних лікарнях відсутні мамологічні кабінети», – акцентував Леонід Шкробот.

Завдяки даному обладнанню чоловіки не втрачатимуть своїх дружин, дочок та матерів від раку грудей. Про це наголосив голова БНО «Радіологи без кордонів», радіолог Тарік Гіл.

«Сьогодні визначний день для жінок Тернопільської області та жінок України загалом. У мене 42-річний досвід роботи у даній галузі. Я бачив як рак грудей став з невиліковного захворювання повністю виліковним. Це обладнання дає можливість виявити рак на нульовій стадії, коли його можна з легкістю вилікувати», – зазначив Тарік Гіл.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар