Home Самоврядування Культура

У тернопільському музеї відкрили виставку до 100-річчя Української революції

81e62802338be1f4В Тернопільському обласному краєзнавчому музеї діє масштабна виставка в рамках проєкту, присвяченого 100-річчю Української революції 1917–1921 рр., за сприяння Українського культурного фонду.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

– 100 років тому події української національно-демократичної революції стали вагомим кроком на шляху здобуття реальної незалежності й створення самостійної держави. Основними чинниками, які призвели до піднесення національно-патріотичних прагнень українського народу до незалежності та самостійності стали Перша світова війна, падіння самодержавства в Росії, розпад Австро-Угорщини. Від ідеї широкої автономії України в складі демократичної Росії (I Універсал УЦР) і до IV Універсалу УЦР, яким було проголошено повну незалежність Української Народної Республіки – так розвивалися державотворчі процеси в Наддніпрянській Україні в 1917 – на початку 1918 рр., – йдеться у повідомленні.

На виставці представлені численні експонати з фондових збірок музею. Серед них фотодокументальні раритети, книги, наукові дослідження, періодика, філателія, оригінальні тематичні листівки, тощо.

Привертають увагу примірники газети «Републіка» – органу уряду ЗУНР – Державного секретаріату та газета «Бережанський вісник», яка виходила в листопаді 1918 року.

Експонуються філателістичні блоки, присвячені історії ЗУНР, зокрема, з колекції П.Телев’яка та із серії «Підпільна пошта України».

У вітринах виставки знаходяться військово-історичні видання Літопис Червоної Калини, які виходили у Львові у 20-х – 30-х роках XX століття.

На виставці можна побачити багато світлин краян, які брали активну участь у боротьбі за встановлення української влади, героїчно воювали в лавах УГА та в Армії УНР. Серед них А.Дубина з міста Гусятина, М.Петрицький – громадський і політичний діяч з міста Копичинці, Тимотей Старух – комісар ЗУНР в місті Бережани, співголова Трудового Конгресу України, С.Дністрянський – вчений-правник, розробник проєкту Конституції ЗУНР та багато інших. Експонуються також фото начальних вождів, старшин і рядових вояків УГА.

Виставку вдало доповнюють твори мистецтва, художні плакати, картини, військові строї та спорядження.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар