Home Світське життя

Заслужений діяч мистецтв з Тернополя вимагає матеріальної та моральної компенсації від центрального телеканалу

25594250_1787916677885582_6906095844741207419_nВідомий український письменник, поет-пісняр, заслужений діяч мистецтв України Сергій Лазо звернувся до одного з центральних телеканалів з відкритим листом. Митця обурило порушення авторських прав в одному з шоу каналу. Автором його пісні «Не йди» вказали іншу людину. І така ситуація стається уже не вперше.

– «Голос країни» – одна з небагатьох телепрограм, за якою я стежу. Не буду перераховувати, скільки разів мої пісні «Ти подобаєшся мені», «Ні обіцянок, ні пробачень» оголошувалися піснями Віктора Павліка. Остання програма (28.03.21) добила остаточно: авторами пісні «Не йди» вказали Гайтану та Олега Собчака. Щодо Гайтани нема питань, вона дійсно є автором музики. Олег – добрий музикант, і я певен, дуже здивувався, побачивши себе у титрах, бо ніякого авторського стосунку до пісні не має, – наголошує у листі Сергій Лазо.

Письменник обурюється непрофесійним ставленням та безвідповідальністю редакторів телешоу.

– Чому ж у популярній музичній телепрограмі таке непрофесійне, зневажливе ставлення до автора, як до чогось неважливого, другорядного? Що це: непрофесійність, неповага? Звідки ця жадібна пихатість, яка перетворює творчу людину на жебрака, який постійно має доводити своє право на власні твори і на ті копійки з барського столу? Не було б авторів, не було б і вас з вашими музичними програмами! Вимагаю моральної та матеріальної компенсації. Телефон мій маєте, – пише Сергій Лазо.

Довідка:

Сергій Лазо – знаний поет-пісняр, лауреат телевізійних та радіо проектів, фестивалів «Шлягер», «Пісенний вернісаж», «Пісня року», «Голос України» тощо. Йому, як поету і композитору, належать відомі пісні: «Ні обіцянок, ні пробачень», «Ти подобаєшся мені», «Афіни-Київ-Істанбул», «Вперше», «Не йди». Серед виконавців творів заслужені й народні артисти України Василь Зінкевич, Таїсія Повалій, Віктор Павлик, Оксана Пекун, Ірина Сказіна, дует Інеса Братущик та Орест Хома, Гайтана, гурти «Світязь», «Менсаунд», «С. К.А.Й» та інші. Плідно співпрацює з театром. Написав багато текстів, музики, різних за формою та жанром. У 1988 році заявив про себе як драматург – в Тернопільському обласному театрі відбулася прем’єра п’єси «Вікторина», яка наступного року стала лауреатом Міжнародної театральної премії «Золотий Лев». Загалом у творчому портфелі автора вісім п’єс.

Заслужений діяч мистецтв України проживає у м. Тернопіль.

Фото зі сторінки Сергія Лазо у фейсбуці

Джерело: teren.in.ua

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар