Home Самоврядування Освіта

У дитячому садочку Тернополя провели епідеміологічне розслідування за фактом поширення інфекційного захворювання

c37ab0f-ditsadokЕпідеміологічне розслідування з метою локалізації та ліквідації спалаху, встановлення джерела, ймовірних факторів передачі інфекції, причин та обставин, що сприяли виникненню інфекційного захворювання серед дітей у Тернопільському дошкільному навчальному закладі №22, провели спеціалісти державної установи «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України».

Зокрема, станом на 05 серпня 2021 року у дошкільному закладі зареєстровано спалах гострої кишкової інфекції. Попередньо заклад відкрився 02 серпня 2021 року після капітального ремонту харчоблоку. Загалом перехворіло семеро дітей, трьох з них – госпіталізували, інші лікувались вдома. Усі діти відвідували одну групу.

Згідно з результатами епідрозслідування, спеціалісти ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України» встановили етіологічну причину спалаху кишкової інфекції серед вихованців дошкільного закладу – норовірус.

Як зазначають епідеміологи, норовірусна інфекція – гостра кишкова інфекція, що в 90% випадків є причиною епідемій шлунково-кишкових захворювань небактеріальної природи. Норовіруси передаються від людини до людини (62-84% від усіх зареєстрованих спалахів), опосередковано через заражену воду і їжу та мають високу вірулентність (заразність).

Станом на 10 серпня, у закладі організовано та проведено комплекс протиепідемічних заходів, визначено коло контактних осіб та проведено їх обстеження, продезінфіковано приміщення. Група закрита на карантин з 09.08.2021 року.

На сьогодні діти уже здорові та перебувають вдома.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар