Home Події

Уряд запровадив нові карантинні обмеження з метою запобігання поширенню COVID-19

141805-1-large-sertifikatiОстанніми днями в Україні різко зростає кількість хворих на COVID-19.

Так, зважаючи на критичну ситуацію, що виникла внаслідок пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, високу ефективність вакцин від COVID-19 та низький рівень можливості зараження вакцинованими особами, 13 вересня Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови № 1236 «Про особливості поширення на вакцинованих осіб обмежень, встановлених з метою протидії поширенню пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Зміни до постанови передбачають, що COVID-сертифікат матиме дві опції: буде «жовтий» або «зелений», міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. «Жовтий» сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а «зелений» – про повний курс.

Зазначається також, що у разі введення в регіоні жовтого рівня епідемічної небезпеки, навчальні заклади працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з «жовтими» чи «зеленими» COVID-сертифікатами.

Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не застосовуватимуться, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть COVID-сертифікати.

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки, заклади освіти працюватимуть лише, якщо 100% працівників мають «зелені» COVID-сертифікати. Крім того, чинні обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів «зеленого» COVID-сертифікату.

Також, відповідно до нововведень, за умови наявності в особи, яка перетинає кордон України, «жовтого» чи «зеленого» сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, що які прибувають з тимчасово окупованих територій.

COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар