Home Кримінал

Псевдооператор мобільного зв’язку ошукав тернополянина

pandasecurity-La-ola-de-ataques-de-SIM-Swapping-podría-golpear-tu-dispositivo-Кримінальне провадження за фактом шахрайства відкрили працівники Тернопільського районного управління поліції вчиненого щодо жителя міста. Чоловік повірив додзвонювачам й як наслідок став жертвою афери.

Він розповів, що до нього зателефонував невідомий чоловік й представився співробітником мобільного телефонного зв’язку. Він повідомив потерпілому про певні технічні несправності й про те що його мобільний номер протягом декількох годин буде заблоковано. Він попросив чоловіка придбати новий стартовий пакет, аби він мав змогу в подальшому користуватися послугами зв’язку. Краянин без вагань придбав новий пакет. Окрім цього 30-річний заявник розповів правоохоронцям, що напередодні події до нього також телефонували представник фінансової установи. Додзвонювач попросив повідомити реквізити банківського рахунку, що він й зробив. Вже через декілька днів тернополянин зрозумів, що його ошукали, адже аферист оформив на нього кредит на суму 4 тисячі гривень.

Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Суть афери заключається в тому що зловмисники відновлюють або замінюють карту дистанційно, можуть це зробити й без відома власника. Шахрай просто звертається до мобільного оператора з повідомленням про крадіжку телефону і проханням відновити сім-карту.

Для цього необхідно відповісти на ідентифікаційне питання про останні дзвінки. Щоб знати номери, зловмисник може сам кілька разів набрати жертву та змусити її перетелефонувати.

Найпопулярніші – це випадки блокування і перевипуску сім-карт.

Підробивши сімку, шахраї реєструються в мобільному додатку банку. Як тільки вони отримують доступ до рахунку жертви, відразу переказують гроші на свої рахунки інших банків. Банк надсилає одноразові паролі та смс-повідомлення про операції вже на новий фінансовий номер, який зареєстрував шахрай.

Аби вберегти себе від такого роду махінацій найкраще здійснити реєстрацію мобільного номера. Чим точніше ідентифікують особу, якій належить сім-карта, тим менший ризик. Є два варіанти: перехід на «контракт» або прив’язка свого pre-paid номера до паспорта.

Щоб здійснити заміну сім-карти, необхідно переконатися, що вона дійсно належить абоненту, який звернувся у відділення оператора зв’язку. Контрактні абоненти показують паспорт, а незареєстровані pre-paid абоненти, проходять багатокрокову процедуру ідентифікації. Для цього користувач повинен назвати секретне слово, встановлене абонентом, два номери, на які він дзвонить найчастіше, серійний номер sim-карти інші додаткові питання.

Також ви можете уточнити інформацію у вашого оператора про можливу послугу: блокування самостійної заміни вашої SIM-картки сторонніми особами. Саме завдяки цьому громадяни можуть якнайкраще убезпечити свої кошти від рук невідомих осіб.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар