Home Гроші

Газ для теплопостачання житлових будинків в окремих містах може бути по 40 грн за 1 куб.м

gaz-dlya-teplopostachannya-gitlovih-budinkiv28_01_2022З 1 лютого природний газ для теплопостачання житлових будинків в окремих містах буде по 40 грн за 1 куб.м. Через прорахунки ГК “Нафтогаз Трейдинг” у прогнозуванні обсягів природного газу за фіксованою ціною для виробництва теплоенергії населенню та бюджетним установам, ситуація навколо теплопостачання споживачів в регіонах України стає критичною.

ГК “Нафтогаз Трейдинг” категорично відмовляється коригувати ці обсяги, натомість виставляє за перевищення лімітів газу рахунки за ринковою ціною всупереч досягнутим домовленостям з Урядом перед початком опалювального сезону.

Через це теплопостачальні підприємства багатьох українських міст вже в січні не зможуть розрахуватись за спожитий природний газ для забезпечення теплопостачання своїх міст. За умовами жорстких договорів, запропонованих ГК “Нафтогаз Трейдинг” теплопостачальникам, це означає зміну умов надання газу та можливе застосування з 1 лютого страхового механізму – постачальника “останньої надії” (ПОН), за яким газ може надаватися лише 2 місяці, не за фіксованою “соціальною” ціною 7,42 тис. грн/1 тис. куб. м, а ринковою. У січні вона становить близько 40 тис. грн/1 тис. куб.м.

“Ситуація з оплатою спожитого газу теплопостачальниками вкрай складна. ГК “Нафтогаз Трейдинг” не коригує помилково визначені обсяги газу для потреб теплопостачання населення. При цьому тарифи на теплову енергію залишаються економічно необгрунтованими, газопостачальник некоректно прогнозує ліміти газу на опалювальний сезон і вимагає оплати за це “понаднормове” споживання газу ринкову ціну, спонукаючи підприємства ТКЕ до переходу на ПОН та штрафних санкцій. Це означає банкрутство та позбавлення ТКЕ будь-яких перспектив розвитку, модернізації, підвищення енергоефективності теплової інфраструктури, що на початку призведе до руйнування системи централізованого теплопостачання в окремих містах України, а в кінцевому результаті у державі в цілому», – зазначив Арсентій Блащук, Президент МА “Укртеплокомуненерго”.

Адміністрація «Тернопільміськтеплокомуненерго» звертається до споживачів із проханням про повну та вчасну сплату за спожиті послуги підприємства, а також про сплату заборгованості минулих періодів.

Нагадуємо, що при накопиченні значної суми боргу ви можете скористатися договором реструктуризації та виплати його частинами. Дізнатися про свій стан нарахувань та заборгованості ви можете за номерами 050-710-1578, 095-710-1578, 066-340-1579.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар