Дешева і зручна купівля товарів чи обман з доставкою додому?
Чимало українців стають жертвами купівлі-продажу в інтернеті. Деякі інтернет-магазини роблять віртуальними не тільки вітрини, але і ціни, а деколи і самі товари. Як не потрапити в халепу та що треба знати, купуючи через інтернет?
До купівлі в інтернеті тернополяни ставляться по різному. Одні кажуть: це зручно і дешево, інші переконані: ризиковано і небезпечно. Купуючи товари через інтернет, потрібно бути уважними, радять в Інспекції з питань захисту прав споживачів. Бо є такі інтернет магазини, які утворюються на тиждень чи на день. Таким чином часто обманюють покупців. Аби не попастися, фахівці радять, дивитися чи є на сайті інтернет-магазину контакти, особливо стаціонарний номер телефону, а також умови гарантії та доставки товару. Якщо цього немає, замовляти на такому сайті не варто. Надійніші магазини, які мають кілька точок для спілкування з покупцями оф-лайн.
– Звертати увагу на те, як давно працює інтернет-магазин. Оскільки ми знаємо, що по даних магазинах є відгуки, які ми інколи і самі залишаємо, якщо нам товар дуже сподобався і підійшов. Тому раджу завжди читати і дивитися як інші інтернет-споживачі, покупці, відгукуються і пишуть про цей інтернет-магазин, – пояснює завідувач юридичним сектором Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області Тетяна Трінька-Яворська.
Людина замовляє товар, переводить гроші на картку, номер якої дає «продавець». Гроші з картки зразу ж знімають, а контактний телефон вимикають. Покупцю або взагалі нічого не приходить, або приходить не той товар, це ще один метод шахрайства через інтернет.
– Ні в якому разі не потрібно здійснювати попередню оплату за даний товар. Тобто, коли вже товар прийшов, можна подивитися на той товар, а вже тоді здійснити оплату, – радить Тетяна Трінька-Яворська.
Занадто дешева ціна також має насторожити покупців, кажуть фахівці. Якщо ж Ви вже зробили вибір, зателефонуйте в магазин і уточніть всі дані про товар, вартість доставки, термін гарантії, гарантійних майстерень. А ще краще оформити договір купівлі-продажу через інтернет.
– Це має бути або замовлення, яке підписане. Якщо це навіть електронкою, всеодно воно повинно бути оформлене як замовлення, або ж оформлений договір купівлі-продажу. Оскільки буває багато таких випадків, що людина здійснила, проплатила гроші , виникли якісь певні проблеми і ми не можемо доказати, що саме там, а не в іншому інтернет-магазині була здійснена покупка. Тому я раджу споживачам обов’язково оформляти, не зважаючи на те, чи це дорога річ чи дуже дешева. В будь-якому випадку оформляти і мати підтвердження покупки того чи іншого товару..
Якщо ж Ви стали жертвами шахраїв чи отримали неякісні послуги через інтернет можете звертатися в Інспекцію з питань захисту прав споживачів.
Джерело: ТВ-4