На Тернопільському ринку продають безпечну чорницю

47На тернопільський ринок везуть безпечну чорницю – радіонуклідів у ній не знайшли. Про це повідомили у лабораторії санітарно-ветеринарної експертизи, що на Центральному ринку.

Кілограм чорниці нині коштує 17-18 грн за кілограм. Везуть її на тернопільський ринок переважно із Львівщини. Наступним продуктом, який перевірятимуть у лабораторії ветсанекспертизи на вміст радіоактивних речовин, будуть гриби. А от у липні перевірятимуть баштанні – тут шукатимуть нітрати.

— Цього року у чорницях на ринках міста радіонуклідів ми не знаходили, — каже заступник начальника обласної Державної лабораторії ветсанекспертизи Наталя Остапів. — Допустимий радіаційний рівень у чорницях — до 15 мікрорентген на годину.

Щоби впевнитись у тому, що купуєте безпечні ягоди – без радіоактивних речовин, варто попросити у продавця талон на проходження експертизи, кажуть фахівці. Утім, якщо купуєте ягоди на стихійному ринку, то і такого документу ви не побачите., пише 20хвилин.

Нагадаємо, чорниця здавна відома своїми цілющими властивостями. Так, лікувальні властивості чорниці зумовлені наявністю в ній дубильних речовин, а смакові якості – вмістом цукрів, лимонної, яблучної та інших органічних кислот. Чорниця покращує зір, прискорює оновлення сітчастої оболонки ока, зменшує втому очей, посилює гостроту зору, кажуть медики. Корисна вона також при недокрів`ї, каменях у нирках, подагрі, ревматизмі, шкірних хворобах.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися