На Тернопільщині за півроку зареєстрували 23 випадки хвороби Лайма

1304440699_ab4cf6c7fb25Кліщі активно атакують тернополян. Уже за півроку в місті зареєстрували 23 випадки хвороби Лайма, говорить лікар-паразитолог Богдана Козяр.

За її словами, наразі лабораторно підтверджено вже 14 випадків. Минулого року на цей час було тільки сім. Загалом за шість місяців поточного року серед тернополян зареєстрували 261 укус кліщів. Найбільше випадків – у місцях масового відпочинку людей: парках, скверах, зелених зонах на прибудинкових ділянках, територіях загальноосвітніх шкіл та садочків. У 85% випадків кліщі нападали на тернополян у мікрорайоні «Дружба».

– У Тернополі фактично сформувалося природнє вогнище Лайм-бореліозу, – говорить лікар. – Щоб зменшити атаку кліщів, працівники міської санстанції провели низку заходів із розчищення та благоустрою територій – викошування трави, проріджування дерев і кущів тощо. У зонах відпочинку встановили таблички «Обережно, кліщі!»

Незважаючи на проведені заходи, чисельність кліщів все одно залишається високою, наголошує паразитолог, пише 20хвилин. Найефективнішим, як вона говорить, є застосування акарицидних методів (використання паралітичних препаратів для зниження активності кліщів – прим. авт.).

– У червні міська рада виділила кошти для проведення таких заходів на території парку Національного Відродження, Тернопільського гідропарку «Топільче», парку ім. Тараса Шевченка, – додає пані Козяр. – Після цього випадки укусів кліщів у цих місцях практично не реєструються. Втім, залишається проблема із організацією акарицидних заходів у лісових зонах та на ділянках лісів (розчищення і благоустрій, протикліщеві обробки з використанням інсектицидних засобів – хімічні речовини для захисту рослин від шкідливих комах – прим. авт.).

Окрім того, головний державний санітарний лікар Тернополя дав доручення провести акарицидні заходи на території чотирьох дошкільних навчальних закладів. Адже в цьому році у садочках вже трьох дітей покусали кліщі. Двоє з них захворіли на хворобу Лайма.

ДОВІДКА

Хвороба Лайма, або кліщовий бореліоз, вражає шкіру, м’язи, суглоби, нервову систему, серце, селезінку і печінку. А головне – проявляється не одразу, а через кілька тижнів, місяць, навіть через рік або й більше після укусу.

За відсутності лікування недуга може призвести до інвалідності і навіть смерті.
Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися