Операція «Мак-2014»: найбільше незаконних посівів виявлено на Кременеччині

POLEЗ початку проведення на Тернопільщині оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Мак-2014» співробітники служби дільничних інспекторів міліції задокументували більше сотні фактів вирощування незаконних посівів снодійного маку та конопель.
–  Найбільше грядок із нарковмісними рослинами виявили на Кременеччині – п’ятнадцять, – повідомив начальник відділу дільничних інспекторів обласної міліції Олександр Розпутній. –  У Бережанському та Бучацькому районах  задокументовано по десять фактів.
Більшість правопорушень правоохоронці кваліфікували частиною 1 статті 310 ККУ – незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості від ста до п’ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин. Решту – частиною 2 цієї ж статті – незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 цього Кодексу, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості п’ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п’ятдесят і більше рослин.
Днями чималу грядку із нарковмісними культурами дільничні виявили на Бучаччині. На присадибній ділянці жительки села Космирин правоохоронці нарахували 2335 рослин маку. Жінка каже, що урожай планувала зібрати лише для власних потреб. Однак намір зекономити на купівлі маку для пиріжків і куті, обернувся  проблемами із Законом.

Вам також може сподобатися