Жінка-таксист із Тернополя руйнує стереотипи

taxystkaТернополянка Марія Литвин обрала рідкісну для представниць прекрасної статі професію – таксиста. Вже шість років жінка з досвіта до ночі таксує, за цей час навчилася не звертати уваги на жарти чоловіків-клієнтів, а місто і його околиці  вивчила як свої п’ять пальців.

Чоловіки спочатку побоюються, що їх везтиме жінка

Марія Литвин працює таксистом уже шість років. До того торгувала на ринку і періодично організовувала для бажаючих поїздки  на закупи до інших міст. За цей час отримала посвідчення водія. Через місяць після складання іспиту на водіння купила автомобіль. Близькі побоювалися, щоб жінка одразу сідала за кермо нової автівки, але пані Марії їздити вдавалося добре і дуже подобалось. Стати таксистом допоміг випадок. Жінка розповідає: «Одного разу брат сказав, що йде влаштовуватись на роботу таксистом, щоб мати додатковий заробіток. Я попросила, щоб узяв мене з собою. Погодився. У результаті він пішов на іншу роботу, а я стала таксисткою». Ця професія поєднувала те, що жінці до вподоби: спілкування з людьми й автомобільну їзду. Спочатку було важко орієнтуватись у місцевості, але поступово пані Марія добре вивчила Тернопіль. «Хоч я народилася і жила в Тернополі стільки років, але на початках було важко. Вулиці знала, але не знала заїздів у двори. Та в мене дуже добра зорова пам’ять, тому старалася запам’ятовувати місцевість, придивлялася,  де що знаходиться, і з часом вивчила місто. Навігатором не користуюся – він у мене в голові. Тепер до мене телефонують колеги запитувати, де знаходиться та чи інша вулиця, і я їм підказую», – каже Марія Литвин.

Хоч таксист – небезпечна професія, та жінка страху не має. Колеги-чоловіки піклуються про її безпеку і готові в будь-який момент приїхати на допомогу. «Всяке трапляється, доводиться везти і п’яних пасажирів, можуть трохи понервувати. Але я людина спокійна і вивести мене з себе важко.  Якщо ж бачу, що клієнт настільки п’яний, що не зможе сам сісти в автомобіль, від замовлення відмовляюся», – каже жінка-таксист.

Більшість чоловіків, коли сідають в автомобіль, дивуються, що водій – жінка. Одразу починають жартувати чи запитують, скільки часу Марія вже за кермом. «Я теж жартую, кажу: «Сьогодні – перший день». До насмішок вже звикла. Зате потім, коли довезу їх до місця, дякують і хвалять, що добре їжджу», – посміхається пані Марія.

Джерело: Номер один

Вам також може сподобатися