Тернополянам, які ухиляються від військової служби, загрожує тюрма

94_mainНа Тернопільщині військові комісаріати області завершили підготовчі заходи для проведення третьої хвилі мобілізації. За словами заступника військового комісара Тернопільського об’єднаного міського військового комісаріату майора Миколи Бойка, на даний момент представники військкомату завершують уточнювати облікові дані військовозобов’язаних, а військовозобов’язані проходять медичну комісію на предмет придатності до військової служби.

— Завдання Указу Президента України “Про часткову мобілізацію” почнемо виконувати за окремими розпорядженнями вищестоячих штабів, — зазначив майор Микола Бойко.

Офіцер також наголосив, що згідно з Кримінальним кодексом України ухилення від призову за мобілізацією карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.
Ухилення військовозобов’язаного від військового обліку після попередження, зробленого відповідним військовим комісаріатом карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців. Ухилення військовозобов’язаного від навчальних або спеціальних зборів — карається штрафом до сімдесяти неоподотковуваних мінімумів доходів громадян або арештом до шести місяців.

Також у військовому комісаріаті нагадують, що захист Вітчизни є конституційним обов’язком кожного громадянина України.

Вам також може сподобатися