Психологи та медики Управління ДСНС відвідали дитячий табір “Лісовий”

15484У дитячому відпочинково-оздоровчому таборі «Лісовий», розташованому у мальовничій місцевості поблизу села Скоморохи Бучацького району, на Тернопільщині, сьогодні проводять свій літній відпочинок 49 дітей віком від 7 до 16 років, з Одеської, Київської, Луганської, Донецької областей, та Криму. Серед них діти з сімей переселенців зі сходу України, є й такі, в яких батьки саме в цей час захищають кордони нашої  Держави від ворога.

Впродовж 28-29 липня, з ними працювали фахівці психологічної та медичної служби Управління ДСНС України у Тернопільській області.

Робота психологів була спрямована на полегшення наявних у цієї особливо вразливої категорії дітей та підлітків, емоційних порушень. Адже, не залежно від того, звідки прибули діти, всіх їх об’єднали переживання непростих життєвих обставин. Внаслідок впливу стрес-факторів, вони пережили психологічну травму і, як наслідок: неспокійний, тривожний сон, надмірна агресія, чи навпаки – депресія, відсутність апетиту тощо.

За допомогою спеціальних вправ та тренінгу, спрямованого на подолання страхів, пошуку резервів та підвищення позитивних психоемоційних процесів психологи спонукали дітей замислюватись над своїми емоціями, переживаннями, допомагали їм пристосуватись до умов тимчасового переселення, навчали прийомам саморегуляції та самодопомоги. Їх зусилля спрямовувались таким чином, щоб, незважаючи на тимчасові труднощі, діти позбулись почуття тривоги, страхів, дотримувались звичного режиму дня, грали в звичні дитячі ігри, спілкувались з однолітками.

На завершення заняття діти розмістили на запропонованому психологами імпровізованому «Дереві бажання» усі свої мрії та сподівання, переважна більшість яких звучала так: «Я хочу, щоб тато повернувся живим і щоб війна закінчилась».

Паралельно з психологами з дітьми працювали й фахівці-медики Управління ДСНС. Їх вразило, що діти, особливо підлітки, які прибули з районів проведення АТО задавали зовсім недитячі запитання, що стосувались, практичних аспектів надання допомогу при вогнепальних пораненнях та інших видах травм, що можуть виникати в результаті збройних конфліктів.

Враховуючи особливості сприйняття дітьми інформації їх, у доступній для них формі, ознайомили з основами надання домедичної допомоги. Зокрема пояснили, як зупинити кровотечу та надати допомогу при опіках, травмах. Були й практичні заняття, під час яких дітей навчали основам серцево-легеневої реанімації, накладанню пов’язок, правильному транспортуванню постраждалих тощо.

Належна увага та турбота, своєчасно приділена дітям у підсумку дасть позитивні результати: ті, що не залишились на  одинці зі своїми проблемами, зрештою адаптуються до нових умов життя, позбудуться страхів та тривог і будуть щасливими, як решта їх однолітків.

Вам також може сподобатися