У дитячій поліклініці на Гоголя небувалий ажіотаж

thumb_18835_news_mТернополяни скаржаться на величезні черги у дитячій поліклініці на Гоголя (на Федьковича – прим. ред). Тут, перед початком навчального року у школах та у садочках, дітки масово здають аналізи, проходять медогляд, щоб отримати довідки.

Очікування під дверми даються, буває, неспокійно як діткам, так і батькам. Чи не найбільше людям заважає спека та задуха через черги у коридорах.

– У сина в садочку були канікули –  місяць  відпочинку, – розповідає тернополянка Іванна Лоза. – В понеділок, 4 серпня, ми вже повертаємось в садок. Без довідки від лікаря, що дитина здорова, нас ніхто в групу не прийме. А її можна отримати лишень після здачі аналізів. Аналізи приймають  тільки зранку з 8 до 9.30.  Тож, не чекаючи останнього дня, бо у такий – черга проста неймовірна,  пішли  ми з   малим в середу, 30 липня, здавати аналізи. Нам потрібно було здати тільки мазок.  Але це нас не дуже врятувало.

У поліклініку, за словами Іванни, вони прийшли о 8.30. Вже о тій порі застали чергу десь із сотні батьків з маленькими дітками. Діти плакали та обурювались, що не хочуть чекати. Мами їх, за словами Іванни, або переконували стояти в черзі, або займали чергу і виходили на вулицю  заспокоїти дітей.

– Мам із зовсім маленькими грудними дітками пропускали без черг, бо всі ми були в їх становищі, і таку «кнопу»  заспокоїти словами неможливо, – додає тернополянка. –А  приймали тільки в одному кабінеті, хоча медсестра  робила все швиденько і навіть допомагала мені заспокоїти мою дитину. Аналізи ми здали десь за сорок хвилин – не багато та і не мало. Але це я бачила чергу тільки на першому поверсі, можу собі уявити що ще робилось на другому, де беруть решту аналізів. Для дітей – це взагалі неприємна річ, і ще так довго їх мордувати в черзі. Не по-європейськи!

«Величезна черга – до ортопеда»
Черги у поліклініці на кількох поверхах під кабінетами  ми застали і 31 липня. Зокрема, під діагностичними кабінетами.  Проходження медогляду, за словами батьків, ускладнює те, що одні лікарі приймають тільки  з 9-ї до 11-ї,  інші – з обіду.
– Це важко, – каже тернополянка Ірина К. – Вистояти в черзі у таку задуху дорослим нелегко, не кажучи вже про дітей. А ще ж багато дітей  не їли, бо вранці  здавали аналізи. Встанеш у чергу до одного лікаря, іншого проґавиш. Ну, чому не можна якось змінити той процес, оптимізувати його?

Аби пришвидшити процес, батьки  займають чергу відразу під кількома дверми . Тож, буває, поки пройдуть одного спеціаліста, до іншого уже утворилась нова черга. Тому знову треба займати місце.

– Черги формуються і розходяться швидко, – каже тернополянин Андрій, батько дворічного Захарка. – Але в одних огляд лікарів огляд займає дві-три хвилини, то в інших і понад 10 хвилин. Було б добре, якби у таких кабінетах, де треба більше часу, приймало по два фахівці. Ось до ортопеда – величезна черга, і ще займають. Він навіть вже виходив і просив більше не займати, бо години прийому закінчуються. А до окуліста – ось вже о 10.30 майже черги нема.

За словами Андрія, син у вересні збирається у садочок. Тож, аби дитину прийняли, разом із документами повинен подати і медичну довідку.
– За годину-дві тут нереально буде сидіти – припікає, – додає чоловік. – Син у нас і так «шустрий», не може всидіти на місці. А очікування під кабінетом у таку погоду дається важко.

Найбільший аншлаг, за словами батьків, вранці. Люди приходять займати чергу о 8-9 годині ранку.
– Людей  до одинадцятої години уже поменшало, – розповідає батько школярки під дверми до окуліста. – А о дев’ятій, то страх, що творилась. Раніше ж були якісь картки, за якими і приходили до того чи іншого лікаря. Тоді і не було таких черг – не прийшов на конкретну годину, значить пропустив свою чергу.

«Проблема через людський фактор»
Ажіотаж навколо довідок та черг традиційно  медики пояснюють тим, що батьки тягнуть до останнього. Мовляв,  школярі, наприклад, можуть пройти огляд задовго до навчання, але роблять це перед навчанням. Утім, традиційно черги виникають у серпні, цьогоріч батьки скаржаться вже у липні. Чи є проблема та чим вона викликана, ми поцікавились  в головного лікаря дитячої міської  лікарні  Романа Книша.
– Черги є у всьому світі. Але батьки, буває, хочуть сьогодні-на-сьогодні. Ось і все.  Доводиться і постояти трохи, – каже він. – Зараз лікарі також пішли у відпустки. Але до 31 серпня усі зможуть пройти. Якщо буде ситуація, що доведеться подовжити години прийому, наприклад, по діагностиці, то  продовжимо. Але батьки повинні зробити, що лікарі – теж люди. У нас нема ніяких проблем: лікарі працюють, кабінети працюють, лабораторія працює.  У нас є достатнє обстеження, лабораторне забезпечення, організація. Нема проблем. Просто трапляються батьки, які хочуть, так як хочуть…

Лікарі працюють, за словами пана Книша, згідно з чинним законодавством і у конкретні години. Утім, за потреби, продовжать і години прийому.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися