Пайовики Щепановського влаштували багатолюдний пікет
30 липня під гуртожитком «дев’ятого училища» (Технічного коледжу ТНТУ – прим.ред.) зібралося понад 70 обурених пайовиків, яких спочатку обдурив забудівник Щепановський, а тепер “водить за ніс” підприємство, яке взялося добудовувати житло від банкрута ТОВ “Будівельник”.
Люди прийшли під кабінет Андрія Стоцького – директора підприємства «Будова-Захід». Чекали на його приїзд близько години.
Деякі пайовики ще в 2008-му оплатили тисячі євро для дольової участі і очікували у 2012-му році здачі трьох будинків по вул.Корольова, 3. Проте досі будівельник спромігся лише створити видимість роботи: один із будинків за адресою Корольова, 3а, люди добудували за власний кошт. Інші ж: Корольова 3б та 3в – досі зяють пустим котлованом та «купкою цегли».
Було помітно, що терпець у пайовиків увірвався. Вони вперто чекали приїзду директора Андрія Стоцького, дзвонили йому, щотридцятьхвилин вислуховували обіцянки приїхати за півгодини, проте дехто з чоловіків кидав репліки про те, що нема сил чекати пора «йому вибити зуби». Жінки активно оповідали свої історії: одні з них заробляють гроші для цієї дольової участі закордоном, інші ж бідкалися про кредити.
За якийсь час очікування директора ситуація накалилася. Люди обурювалися, що це за неповага така, що сімдесят повинні чекати одного. Тоді домовилися, що незабаром влаштують акцію в центрі міста – під стінами міської ради, обласної адміністрації чи навіть перекриють дорогу, аби вже не вперше нагадати владі міста та області про їхню проблему та спробувати спільно її вирішити.
Люди показували відписку з МВС про те, що складу злочину в діях підприємства-будівельника немає. Також обговорювали бездіяльність прокуратури, яка не може вплинути на завершення даної забудови.
Пайовики пригадали, що коли минуло річ влаштовували різноманітні протестні акції, то це спонукало ТОВ «Будівництво-Захід» бодай трішки, але розгортати роботи. Навіть на свято Михайла той вирив котлован і ще й жартував, мовляв, на Михайла котлован, то на Пасху вже матимете будинок. Проте, як виявилося, це були лише слова.
Обдурені тернополяни домовилися, що будуть нагадувати цілому Тернополю про свою проблему стільки, скільки цього буде потрібно для того, аби справа зрушилася з мертвої точки.
Проте за годину очікування, директор Андрій Богданович таки приїхав до людей. Пояснив, що для того, аби добудувати будинки, потрібен кредит. Попросив серед дольовиків обрати ініціативну групу з п’яти чоловік, які й будуть разом із ним співпрацювати, контроювати процес та “пробивати” в банку кредит. Відповідно, накал пристрастей охолов і люди відмовилися від попередньої ідеї іти на пікети.
Нагадаємо, більша половина пайовиків Щепановського кілька років тому уклали договори про закінчення будівництва із ТОВ «Будова-Захід». Та коли побачили, що і це підприємство не виконує обіцяних графіків, відмовилися платити подальші внески. Саме тому, стверджували рік тому у ТОВ “Будова-Захід”, підприємство не має можливості завершити будівництво.
Джерело: Погляд