Тернополю вручили Почесний Прапор Ради Європи

_MG_913828 серпня Тернополю офіційно вручили Почесний Прапор Парламентської Асамблеї Ради Європи. Спеціально з цієї нагоди на церемонію вручення Почесного Прапора прибули представники Ради Європи та іноземні делегації, які оцінили внесок міста у впровадження європейських ідеалів. Від імені усіх тернополян Почесний Прапор для міста отримав міський голова Сергій Надал.

Прапор Ради Європи символізує блакитний небосхил, на якому 12 золотих зірок, розташованих по колу, втілюють союз європейців. Кількість зірок незмінна, 12 означає символ досконалості. З травня 1986 року вона також є офіційною емблемою Європейського Союзу.

«Україна сьогодні в стані війни за незалежність, за свободу, за відстоювання права вибору напрямку власного розвитку, – розпочав свій виступ Сергій Надал. – Тернополяни одні з перших в Україні зробили європейський вибір на перших мітингах Євромайдану, де тернопільська молодь з прапорами України і ЄС, з гаслами «Україна – це Європа» вийшла на вулиці міста. Ми підтримували увесь майдан і сьогодні у нас надалі залишається чітка позиція. Це європейський вибір. Адже це вибір свободи і демократії, розвитку людини і економіки, освіти і технологій. Ми цей вибір зробили. І заплатили за нього дорогу ціну – життям українських героїв Небесної сотні і хлопців, які сьогодні захищають Україну на Сході».

Міський голова також додав, що ми завжди були частиною Європи і ми повертаємось на європейську і світову карту як горда і нескорена нація.

«Сьогоднішня почесна відзнака – Прапор Ради Європи – є нагородою всього міста, всієї громади, яка у праці і боротьбі стала єдиною. Це визнання вкладу тернополян у відстоювання європейських цінностей», – підсумував Сергій Надал.

Нагадаємо, що офіційне рішення про нагородження Тернопільської міської ради Почесним Прапором було ухвалене на засіданні Комітету з питань соціальної політики, охорони здоров’я та сталого розвитку ПАРЄ ще 10 квітня. Почесний Прапор є третьою за величиною відзнакою після Європейського Призу та Таблиці, яким нагороджуються місцеві та регіональні органи влади за їх активне просування Європейського ідеалу (побратимство, європейські заходи, візити обміну і т.д.). Отримують дану нагороду щорічно лише 20-25 міст у всій Європі.

Вам також може сподобатися