На твердому паливі – економія до 40%

thumb_29492_news_m Щоб зменшити споживання газу, багато жителів Тернопілля використовують твердопаливні котли одночасно з газовими. Це насамперед економно та й, зрештою, досить зручно

Як позбутися газової залежності – важливе питання, яке турбує українців напередодні опалювального сезону. Для тих, хто живе у приватних будинках, найкращий вихід – це твердопаливні котли.
– Котел на твердому паливі ми встановили ще кілька років тому, – розповідає тернополянка Марія Ониськів. – Якщо у сім’ї немає пільговиків, то платити повну вартість газу досить накладно. Тому під час одного з подорожчань енергоносіїв ми вирішили встановити твердопаливний котел. Однак і від природнього газу остаточно не відмовилися. Твердопаливний котел підключений одночасно з газовим. Удень закидаємо у твердопаливний дрова, а вночі, коли паливо закінчується, спрацьовує автоматика і вмикається газовий котел. Досить економно і зручно.

У селі економія ще більша
З наближенням опалювального сезону попит на твердопаливні котли зростає.
– Для тих, хто мешкає у сільській місцевості або у містах у власних будинках, поки що немає кращої альтернативи природньому газу, ніж встановлення твердопаливного котла, – каже директор приватного підприємства “Горинь-Тернопіль” Костянтин Мороз. – Опалювати будинок на два-три поверхи при теперішніх цінах на газ дуже затратно. Тому краще встановити котел на твердому паливі.
За словами Костянтина Мороза, економія витрат на енергоносії при використанні твердого палива сягає 40%. У сільській місцевості за умов використання деревини, отриманої під час чищення кущів та дерев, можна досягти і 50% економії.

Твердопаливні котли працюють на таких видах палива, як торфові брикети, вугілля, дрова, спресована солома. Вартість твердопаливних котлів тепер становить від 8000 грн. Ціна залежить від виробника і технічних особливостей.
У приватному будинку можна встановити твердопаливний котел і повністю відмовитися від використання газу. Проте багато жителів Тернопілля використовують одночасно і твердопаливні котли, і газові. Пов’язано це з побутовими зручностями.

– Уночі коли тверде паливо згоряє, у кімнаті може бути холодно, – розповідає Марія Ониськів. – Одночасне використання газового котла усуває цю проблему.  Окрім того, у нашій країні діє шкала тарифів – чим більше людина споживає газу, тим дорожче за нього платить. Тому багато моїх знайомих частково використовують твердопаливні котли, аби вписатися у визначені ліміти газу і не платити за нього дорожче.

Підприємства теж економлять
Основний недолік твердопаливних котлів полягає у тому, що автономно від людини вони працювати не можуть. Час від часу їх потрібно завантажувати паливом, а також очищувати від попелу. Проте економія компенсовує ці дрібні недоліки.
– Одного завантаження звичайних твердопаливних котлів вистачає на чотири-шість годин, – розповідає директор ТОВ “Енергія тепла” Богдан Іванів. – Це залежить від того, чи утеплене приміщення.
У піролізних котлах режим завантаження – 8-12 годин. Можна також використовувати пілети із автоматичною подачею.
За словами фахівця, перевага твердопаливних котлів полягає також в універсальності вибору видів палива. Скажімо, якщо закінчилось вугілля, можна опалювати дровами.

До речі, використання твердих видів палива – хороша альтернатива газу не тільки у приватному секторі, а й у промисловому виробництві.
– При використанні твердих видів палива кіловат тепла обходиться удвічі дешевше, ніж при використанні газу, – каже генеральний директор компанії “Українські технологічні системи” Володимир Шульга. – А якщо для опалення використовувати відходи виробництва, тоді економія може збільшитися до п’яти разів.

За словами пана Шульги, тепер багато підприємств переходять на тверді види палива. Задля більшої економії підприємства використовують полову, солому, тирсу тощо. Зокрема, зернові сушарки переводять на тверде паливо, оскільки це значно дешевше. Тим паче, що газ для підприємств в Україні значно дорожчий, ніж для населення. До слова, у багатьох модифікаціях твердопаливних котлів вмонтовані UPS’и – блоки безперебійного живлення, які дозволяють пристрою працювати шість-вісім годин, коли вимкнуть електроенергію.

За відсутності лічильника газ на 10% дорожчий
Із 1 травня цього року Національна комісія із регулювання у сфері енергетики запровадила нові тарифи на газ для населення.
За умови наявності лічильника та річного обсягу споживання до 2,5 тисячі кубометрів новий тариф – 1,089 грн за 1 куб. м газу.
За умови річного обсягу споживання до 6000 кубометрів, тариф складає 1,788 грн за 1 куб. м газу. Якщо обсяг споживання – понад 6000 кубометрів, тариф – 3,645 грн за 1 куб. м газу. За відсутності лічильника тариф на 10% вищий.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися