Усі кандидати Тернопільщини. Список

039ED27C-7FB3-4D4E-B695-4FDF69C9035A_cx0_cy14_cw0_mw1024_s_nНайпопулярніші партії, які братимуть участь в позачергових виборах до Верховної Ради, минулого тижня визначились зі своїми партійними списками та кандидатами до парламенту по окремих одномандатних округах. В прохідних частинах партійних списків є чимало відомих тернопільських політиків.

По мажоритарних округах Тернопільської області балотуватимуться за підтримки своїх політичних сил теж знані люди Тернопільського краю. Станом на 15 вересня сформувався попередній список кандидатів.

Від «Блоку Петра Порошенка» (до 27 серпня партія «Солідарність», об’єднана з партією Віталія Кличка «УДАР» та з командою Ольги Богомолець) по загальнонаціональному округу з Тернопільщини йдуть:

65-им Степан Барна – депутат Тернопільської обласної ради, в облраді позафракційний;
67-им Ігор Побер – народний депутат ВРУ сьомого скликання, фракція «УДАР».

Одномандатніі округи:
округ №165 (центр – місто Зборів) – Тарас Юрик – депутат Тернопільської міської ради;
округ №166 (центр – місто Теребовля) – Микола Люшняк – «ударівець», генеральний директор товариства «Золотники-Агро», балотувався до Верховної Ради по тому ж округу на виборах до парламенту в 2012 році, зайняв третє місце після обраного депутатом за підтримки ВО «Батьківщина» Михайла Апостола та самовисуванця Андрія Давиденка.
округ №167 (центр – місто Чортків) – Олег Барна – рідний брат Степана Барни, вчитель-історик, був поранений під час «Майдану Гідності», а також був одним із кандидатів на посаду голови Чортківської РДА, пішов добровольцем в ЗСУ в зону АТО.

Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» своїми кандидатами по загальнонаціональному округу висуває:

29-им – Василь Деревляний – з 2003 року голова Тернопільської обласної організації політичної партії ВО «Батьківщина», з 2006 року безперервний народний депутат України V-го, VI-го, VII-го скликань;
91-им Теодозій Кухарський – заступник голови ТОО ВО «Батьківщина» В.Деревляного, відомий також тим, що був одним із заступників голови Тернопільської обласної ради V-го скликання, яка за поданням тодішнього голови Тернопільської ОДА Юрія Чижмаря була розпущена Верховною Радою, після чого настав «золотий час» ВО «Свободи» в Тернопільській області.
123-им Іван Крисак – перший заступник голови Тернопільської ОДА Олега Сиротюка, призначений на посаду за так званою партійною квотою ВО «Батьківщини», депутат Тернопільської районної ради шостого скликання.

Одномандатні округи:
округ №163 (центр – місто Тернопіль) – Ігор Романків – колишній начальник Тернопільського КРУ, нині, згідно офіційного веб-ресурсу «Укрзалізниці», очолює Головне управління контролю та внутрішнього аудиту «Укрзалізниці»;
округ №164 (центр – місто Збараж) – Руслана Кушнір – перший заступник голови Лановецької РДА, депутат Лановецької районної ради;
округ №165 (Зборів) – Петро Репела – голова Козівської районної ради, на виборах до ВР у 2012 році був 216-им у списку ВО «Батьківщини»;
округ№166 (Теребовля) – Володимир Пеляк – міський голова Копичинець, мав часті скандали з родиною Хоптянів: головою ТОДА Валентином і головою Гусятинської РДА Надією Хоптян;
округ №167 (Чортків) – Віктор Шепета – голова Чортківської РДА. До слова, йому у змаганнях за мандат народного депутата прийдеться зіткнутись з Олегом Барною, у якого раніш виборов крісло голови РДА.

Цікавим видається також факт, що ні у партійному списку, ні серед кандидатів по мажоритарних округах від ВО «Батьківщини» не значиться прізвище нинішнього депутата з Тернопільщини від 165-го округу Володимира Бойка.

ВО «Свобода» у склад парламенту восьмого скликання за списком партії просуватиме таких кандидатів:

12-ий Юрій Сиротюк – старший брат голови Тернопільської ОДА Олега Сиротюка, народний депутат України,
26-ий Володимир Стаюра – голова Тернопільської обласної організації ВО «Свобода», депутат Тернопільської обласної ради, боєць батальйону МВС особливого призначення МВС «Січ», який зараз здійснює контроль за правопорядком в районі міста Слов’янськ Донецької області.
69-а Марія Чашка – голова фракції ВО «Свобода» в Тернопільській обласній раді, керівник апарату Тернопільської ОДА

Мажоритарні округи «Свобода» закріпила за такими кандидатами:
округ №163 – Олексій Кайда – народний депутат України, обраний у 2012 році по цьому ж округу в м. Тернополі;
округ №164 – Михайло Головко – народний депутат України, обраний у 2012 році жителями північно-східних районів області.

Слід також відмітити, що Блок Петра Порошенка і ВО «Свобода», фактично, розподілили округи в Тернопільській області, не висунувши в противагу одне одному своїх кандидатів.

Вперше в своїй політичній історії до Українського парламенту може увійти партія Анатолія Гриценка «Громадянська позиція». За списком цієї партії до ВР балотуватимуться:

6-ий – Петро Ландяк – голова Тернопільської обласної організації партії «Громадянська позиція», депутат Тернопільської міської ради, приватний підприємець, колишній перший заступник міського голови Тернополя Сергія Надала;

42-ий Арсен Марчишак – доцент кафедри релігієзнавства та теології філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, проживає в Хоросткові Гусятинського району.

Кого підтримуватиме «Громадянська позиція» по мажоритарних округах на Тернопільщині, політичною силою таких відомостей наразі не оприлюднено.

«Народний фронт», лідером якого обрано прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, досить обезкровив ВО «Батьківщина». Лави партії нещодавно поповнив народний депутат України з Тернопільщини, «мажоритарник» Михайло Апостол, прізвище якого не значиться в оприлюдненому списку першої 50-ки партії.

31-им у списку йде Роман Заставний – мер міста Тернополя 2006-10 років. 48-мим значиться прізвище Вітвіцький, співзвучне з прізвищем депутата Тернопільської міської ради, керівника виборчого штабу кандидата на пост Президента України Ольги Богомолець Олега Вітвіцького.

В прес-службі партії повідомляють, що «Народний фронт» має намір висувати своїх кандидатів по всіх округах, в яких пройдуть вибори. Не виключено, що Михайло Апостол знову балотуватиметься по своєму рідному 167-му округу, суперниками якому можуть стати Олег Барна та колишній однопартієць Віктор Шепета.

«Радикальна партія Олега Ляшка» на своєму офіційному сайті оприлюднила лиш першу «дванадцятку» виборчого списку. Прізвищ тернополян там не міститься. Хоча, як стверджується в публікації від 14 вересня за підписом лідера партії Олега Ляшка, з’їзд партії затвердив перелік кандидатів по виборчому списку і одномандатних округах.

Політична партія «Правий сектор» 13 вересня на базі Добровольчого Українського Корпусу теж провела свій передвиборчий з’їзд. Наразі ПС оприлюднив лиш першу десятку кандидатів по загальнонаціональному округу.

На 8-му місці – Валерій Чоботарь – керівник тернопільської обласного осередку Всеукраїнської Федерації фрі-файту та контактних єдиноборств, член Центрального проводу ПС, заступник комбата 5-го батальйону ДУК.

Партія мера міста Львова Андрія Садового «Самопоміч» на вибори йде разом зі створеною після «Майдану Гідності» партією «Воля». В першу «п’ятдесятку» входить 38-им номером лиш один виходець з Тернопільщини – Ігор Банах. Він народився в селі Носів Підгаєцького району. Зараз проживає в Івано-Франківську. Був керівником виборчого штабу Л. Кучми в м. Івано-Франківськ в 1999 році, радником голови Івано-Франківської ОДА 1996-2004 років, зараз приватний підприємець.

По одномандатних округах Тернопільщини своїх кандидатів партія «Самопоміч» наразі не висунула.

Нагадаємо, 25 вересня Президент України Петро Порошенко оголосив про розпуск Верховної Ради України сьомого скликання. Позачергові вибори до парламенту призначені на 26 жовтня 2014 року. Висування кандидатів в народні депутати України політичними партіями завершується 15 вересня. Виборці, які виявили бажання висунутись шляхом самовисування, можуть подати свої документи до 25 вересня.

Джерело: Доба

Вам також може сподобатися