На Тернопільщині зменшилась кількість вихованців інтернатних закладів

55928 Внаслідок активного розвитку національного усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на Тернопільщині щорічно зменшується кількість вихованців інтернатних закладів. Про це повідомив начальник Служби у справах дітей Тернопільської облдержадміністрації Степан Герасимів.
За його словами, найбільше дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувало в інтернатних закладах у 2005 році – 29%, до 2013 року їх кількість зменшилась до 16,5% і щорік цей показник спадає.
«Наразі в  інтернатних закладах області перебуває 160 дітей (13,3 %), що на 46 дітей менше, ніж у порівнянні з аналогічним періодом 2013 року», – розповів Степан Романович.  – Разом з тим, із 1206 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 785 (65%) з них виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників (в т. ч. 32 дітей з особливими потребами). 273 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, знайшли родинне тепло і затишок у 132 прийомних сім’ях та 10 дитячих будинках сімейного типу (за аналогічний період 2013 року – 246 дітей, 119 сімей).
Степан Герасимів зауважив, що при очевидному пріоритеті національного усиновлення з початку 2014 року громадянами України усиновлено 3 дітей, 2 справи перебувають на розгляді у судах, а ще одне рішення щодо усиновлення дитини мешканцями області вступить в силу відповідно до норм законодавства (іноземними громадянами – 3 дітей).
«З початку 2014 року в області вже створено 6 прийомних сімей та влаштовано 12 дітей. В раніше створені прийомні сім’ї довлаштовано ще 2 дітей», -поділився Степан Романович.
Очільник Служби у справах дітей пояснив, позитивна динаміка відбувається за рахунок активізації потенційних усиновлювачів, опікунів та піклувальників, прийомних батьків та батьків-вихователів, які з певних причин не можуть мати рідних дітей, або маючи їх,  наважуються усиновлювати та дарувати батьківську любов тим, кому її так не вистачає.

Вам також може сподобатися