Переселенці з Криму і зони АТО отримуватимуть щомісячну адресну допомогу

86_mainНадавати щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, вирішили на засіданні Уряду, що відбулося 1 жовтня.

За словами Міністра соціальної політики Людмили Денісової, надання грошової допомоги таким особам пов’язано з необхідністю покриття витрат на проживання, у тому числі, у зв’язку з наближенням зимового періоду.
Відповідно до постанови, ухваленої Урядом, адресна допомога призначається особам, які обліковані органами соціального захисту населення, та виплачується з дня звернення строком не більше, ніж шість місяців.
«Допомога виплачуватиметься у таких розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) – 884 гривні на одну особу (члена сім’ї); для працездатних осіб – 442 гривні на одну особу (члена сім’ї). Загальна сума допомоги на сім’ю розраховуватиметься як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 гривень», – повідомила Людмила Денісова.
Механізм виплати щомісячної адресної допомоги передбачає, що працездатна особа не повинна стати утриманцем від держави. Тому, якщо у складі сім’ї, якій буде призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку, які протягом двох місяців з дня призначення виплати допомоги не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають у трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення АТО, але фактично непрацюють, розмір допомоги для них на наступні два місяці зменшується на 50%, а на наступний період – припиняється.
Зазначимо, що виплата допомоги здійснюватиметься уповноваженому представнику сім’ї шляхом зарахування коштів на банківський рахунок.
Для отримання допомоги необхідно подавати до органів соціального захисту населення такі документи:
– заява;
– паспорт громадянина України або посвідки на постійне місце проживання;
– копії свідоцтва про народження дітей та свідоцтва про одруження;
– довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік осіб, переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції;
– письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї.

Вам також може сподобатися