Тернопільські волонтери, що збирають ліки для вояків, не хочуть співпрацювати з владою

antyteror339Тернопільські медики-волонтери організували в місті спеціалізований склад зі збору ліків та коштів, за які закуповуватимуть медикаменти для бійців АТО. На сьогодні центр налагодив співпрацю з фармацевтичним підприємством, яке готове продавати ліки за собівартістю.

Як розповіла волонтер Соломія Федюк, склад, який спеціалізується виключно на зборі медикаментів, в Тернополі відкрився 24 вересня, тож у місті він поки маловідомий. Втім, організували його медики-студенти, фармацевти, лікарі, які знаються на ліках, а завдяки співпраці із медичним загоном спецпризначення «Білі берети» на складі завжди знають, яких ліків бракує бійцям в АТО.

Першочергово склад забезпечуватиме бійців батальйону «Збруч» і батальйону «Тернопіль». В перспективі волонтери хочуть допомагати й іншим підрозділам. Сьогодні тернополян закликають приносити на склад протизастудні препарати, ліки від кашлю, кровоспинні та знеболюючі засоби, є необхідність і в джгутах, передає ZIK.

«Є потреба не тільки в медикаментах, а й в коштах, оскільки ми скоординувались з українськими фармацевтичними компаніями, які виготовляють необхідні нам лікарські засоби, вони можуть продати їх нам за собівартістю. Щоб їх закупити нам потрібні кошти», – зазначила Соломія Федюк.

З принесених та закуплених ліків волонтери формуватимуть для бійців індивідуальні аптечки, тож основний акцент роблять на ліках, які необхідні для таких підсумків.

«Якщо закуповувати готову аптечку в Україні, вона коштуватиме приблизно 1,8 тис. грн, якщо комплектуючі аптечки замовляти за кордоном, а це забирає час, посилка йде до трьох тижнів, собівартість аптечки з пошитим підсумком виходить 600-800 грн, тобто вдвічі менше», – розповів активіст ГО Медичний загін спецпризначення «Білі берети» Андрій Саловник.

Волонтер запевняє, готові аптечки передаватимуть одразу до батальйонів, без будь яких посередників. З військкоматами, які могли б довозити ліки, активісти співпрацювати не хочуть.

«Ми з ними не спілкувались, бо до них зараз важко попасти, всі дуже зайняті люди. І навіщо, якщо можна напряму співпрацювати з людьми, які перебувають в АТО, або їдуть туди. Наш загін тримає контакти з медиками, які були на Майдані, яких ми знаємо особисто, які зараз воюють там. Ми з рук в руки передаємо аптечки, або портфелі фельдшера, які повністю напаковані ліками», – зазначив Андрій Саловник.

Джерело: ЗІК

Вам також може сподобатися