За два місяці тернополяни зібрали півмільйона для допомоги бійцям АТО

4d81b249ffНе всі можуть захищати країну на передовій, та кожен бодай чимось може допомогти українським воякам.

Це підтверджують добрим прикладом тернополяни і жителі області. Допомога потрібна різноманітна – від фінансів до плетіння маскувальних сіток і шиття прапорів. Для тих, хто не залишається байдужим і хоче внести лепту для перемоги з тилу, варіантів є багато.

Два місяці в Тернополі діє логістичний центр допомоги бійцям АТО, створений об’єднанням громадських організацій «Ядро». За цей час центр відкрив три склади у місті, які приймають допомогу для українських військових. Волонтерка центру, журналіст Любов Вовк, прозвітувала, що за два місяці було зібрано 507 тис. 454 гривні, 2 тис. 391 долар 450 євро, 470 англійських фунтів, пише “Номер один”.

– Ці кошти були зібрані волонтерами в опломбовані банки. Також футбольними вболівальниками на всіх матчах, які останнім часом відбувалися на тернопільському стадіоні, відбувався збір. Приносили люди гроші і безпосередньо на склад. Жертовність тернополян за два місяці не зменшилася, вони продовжують допомагати. Раніше більше жертвували продукти харчування і засоби гігієни, зараз більше дають ковдри, одяг і кошти на закупку теплих речей. На даний час зменшилася кількість волонтерів, бо серед них – значна кількість студентів, – розповідає волонтерка.

Також «Ядро» розпочало співпрацю з організацією «Пласт». Пластуни теж збиратимуть пожертвування для військових біля супермаркетів і магазинів.

За час дії логістичного центру витрачено 196 тис. 16 гривень і 150 євро.

– Найбільші витрати – понад 57 тисяч – на спальні мішки і теплі ковдри, понад 15 тисяч – на термобілизну, цього солдати зараз найбільше потребують. Кажуть, що не так харчі потрібні, як теплі речі. 62 тисячі гривень пішли на бронежилети, 17 тисяч – на медичні засоби, значна кількість витрачається на доставку речей на Схід, – звітує Любов Вовк.

Звіт про діяльність можна подивитися на сайті центру dopomoga.prosto.te.ua.

Приймають у логістичному центрі, крім коштів, і засоби гігієни, медикаменти (вул. Збаразька, 16 (гуртовня «Галант») та теплі речі, ковдри для вояків (вул. Академіка Дністрянського, 10). За цією ж адресою можна приносити допомогу для дитячого будинку в Краматорську. Нещодавно логістичний центр відкрив ще один – третій склад за адресою вул. Подільська, 21 (база «Овочторг»), тут відбуватиметься збір овочів для потреб українських військових. «Гаряча лінія» тернопільського логістичного центру: 0972055055.

Потрібні робочі руки і медикаменти

Потрібні на лінії тилу і робочі руки. Найперше – це волонтери, які б могли пакувати речі, вантажити транспорт. Треба і людей, які вміють шити. Адже бійці просять передавати їм українські прапори. Їх волонтери не купують, а шиють, це виходить дешевше. Швачки можуть допомогти і в пошитті аптечок для наших хлопців. Формуванням аптечок та забезпеченням медикаментами українських вояків тепер у Тернополі займатиметься централізований склад для збору ліків. Відкриття медичного центру нещодавно організували молодіжне об’єднання «Файне місто» та громадська організація «Білі берети».

– Перше наше завдання – укомплектувати кожного бійця індивідуальними аптечками. Спочатку хочемо забезпечити аптечками батальйон спецпризначення «Тернопіль» та батальйон територіальної оборони, потім й інші підрозділи, – розповідає волонтерка-студентка ТДМУ Соломія Федюк.

Зараз військовим потрібні протизастудні засоби, дезінфікуючі, знеболюючі, кровоспинні препарати. Також в осінню погоду можуть розвиватися грибки, тому потрібні відповідні ліки.

Як каже пані Соломія, подекуди бійцям бракує навіть джгутів, перев’язувального матеріалу. Тому зараз волонтери шукають способи, як найдешевше можна закупляти ліки і відправлятимуть їх у зону АТО. Списки потрібних препаратів розвішають в аптеках міста, щоб людина могла купити медикаменти і передати їх на склад. Усіх небайдужих просять приносити ліки та кошти на медичне обладнання за адресою проспект С.Бандери, 15 у приміщенні центрального стадіону, офіс Молодіжного об’єднання «Файне місто» з 14 до 20 години. За інформацією можна звертатися за телефонами: 096 102 48 27 або 063 885 34 41.

Де шукати допомогу?

У Тернополі за підтримки логістичного центру розпочав роботу військово-патріотичний вишкіл «Захисти свій дім». Заняття безкоштовні, проходитимуть у вихідні. Людей готуватимуть за декількома напрямками: ведення партизанської боротьби, навчання тактичної медицини, робота з журналістами, які працюватимуть у зонах бойових дій. Для того, щоб пройти вишкіл, потрібно пред’явити документи і пройти співбесіду. Дізнатися більше можна з гарячої лінії центру.

– Не всі травми від війни є видимі, але всі вони потребують зцілення, – каже заввідділу денного стаціонару обласної психоневрологічної лікарні Олег Гуковський. – Тому лікарі державних інституцій, волонтери громадських організацій і духовенство об’єднали свої зусилля для допомоги тим, хто постраждав від воєнних дій. У групі ризику не лише самі військові, а й їх рідні, близькі. Щоб отримати психологічну підтримку та консультації, телефонуйте за номером «гарячої лінії» центру.

При порушенні прав мобілізованих та інших учасників бойових дій волонтери радять звертатися до регіонального представника Уповноваженого з прав людини ВРУ Володимира Шевченка за телефонами: 096 700-39-55, 400-200. Представник Омбудсмена радить військовим завчасно перевірити документи.

– Були випадки, коли люди повертаються із зони АТО, а за документами були в іншому місці. Бійці воюють і не задумуються над цим, а потім можуть виникати проблеми, такі питання треба вирішувати оперативно, – каже Володимир Шевченко.

Джерело: Номер один

Вам також може сподобатися