У Тернополі з’явилось друге видання „Повстанської абетки”

10304972_862717487102145_6160548553660011557_nЗ’явилось друге видання „Повстанської абетки” у Тернополі, де головні герої – Алярмик, Адольфик, Ліліпутін та інші. Автор книги – історик та громадський діяч Олег Вітвіцький. Видав абетку минулого року, але зробити репрезентацію книжки так і не встиг –в країні спочатку почалась революція, а потім війна. Книжка швидко розійшлась, тому її довидали, додавши сторінки про „Небесну сотню”. Нові книги незабаром розійдуться країною і з’являться в бібліотеках на сході України.

У книжці описані історичні персонажі у віршованій, дуже простій і часто саркастичній формі.

– Я сам кандидат історичних наук, тому підійшов до того, як історик. Ідея виникла після того, як з’явився відрізок часу, щоби побути з дітьми. Я бачив, що вони дивляться, читають, цікавляться, це Губки Боби, це Маші, Лунтіки. А українського не було. Назва Алярмик – то ще з молодості, коли ми на таборах мали алярми і були такі псевда. Тому сам персонаж вигаданий, і вона більше літературно-історична, ніж історично-літературна. Там є вигадані IFперсонажі, наприклад, Адольфик – то зрозуміло з ким асоціюється, Ліліпутін – теж. Медвечукович це схрещений Медведчук з Януковичем, – розповідає Олег Вітвіцький.

Автор каже, що зробив книжку у формі абетки, бо в книгарнях не знайшов ніяких цікавих аналогій.

– Коли я зайшов в книгарню, щоби купити абетку для свого молодшого сина, то виявилось, що це або передруки, або щось типу того, як мама мила раму. Як історик і громадський діяч я не міг зробити виключно дитячу абетку. Переплів її з темами сучасними політичними. Тобто повстанці боряться не тільки з Адольфиками і Сталінами, а й з сучасними персонажами – Медвечуковичами, Ліліпутінами.

Олег Вітвіцький розповів, що коли працював над абеткою, то і для себе зробив відкриття.

IF- Коли я працював над книжкою, сформували сайт визвольного руху, там різні електронні документи. Першою в тому переліку серед десятків тисяч документів була абетка. Я відкриваю, а там маленький старий аркуш паперу і від руки якийсь повстанець написав алфавіт, не встановлено, хто це був. Просто повстанці в криївках займались самоосвітою. Мені тоді так здалося, що я за нього дописую ту повстанську абетку, може я себе переоцінюю, але я відчув зв’язок поколінь.

Книжку Вітвіцький написав за три місяці. Робота художника тривала довше, все завершили десь за півроку, а потім вже була технічна сторона і друк.

– Алярмик народжений революцією. Перші примірники ми отримали тоді, як почались події на Майдані і я там роздав кілька десятків примірників, всім дуже сподобалось, бо воно якраз було в тему революційної боротьби.

Вітвіцький часно зізнається, що поетом себе не важає, але коли пишеш для своїх дітей, каже, то стаєш і поетом, і художником, і ким тільки треба.

– А вже від завтра – тисяча нових Алярмиків вирушить у свій переможний похід по Україні!
Книжка вийшла у дещо простішому форматі, але суть від цього не змінилась. Вдалось, навіть, скомпонувати згадку про наших Героїв з Небесної Сотні. Плануємо, що, окрім Терноля, “Повстанська абетка” потрапить до дітей українського Сходу, – у школи та бібліотеки, – зазначив Вітвіцький про перевидану „Повстанську абетку”.IMG_0628
Джерело: Доба

Вам також може сподобатися