На Тернопільщині запрацюють ще три спиртові заводи

861939_3_t1Шість спиртових заводів працюватимуть в області до кінця жовтня. Зокрема Марилівський та Борщівський заводи розпочнуть роботу цього тижня, повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації Олег Напора на апаратній нараді, яка відбулась 13 жовтня під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Івана Крисака.

«Спиртзавод у Марилівці Чортківського району розпочав роботу. Цього тижня плануємо запустити Борщівський завод, – зазначив Олег Напора. – Наразі в області працює три спиртзаводи, до кінця місяця їх кількість зросте вдвічі».

Окрім того, Олег Напора проінформував про роботу в цукровій галузі області. На даний час в департаменті агропромислового розвитку вирішують питання вивозу та здачі буряків дрібними господарствами.

«Із певними проблемами зіштовхнулись фермери Борщівського, Заліщицького та Бучацького районів, – зауважив Олег Напора. – Ми знайшли для них пункти прийому у Хоросткові та Чорткові. Плануємо протягом двох тижнів завершити вивіз та здачу буряків».

Цього року на Тернопільщині високі показники врожайності цукрового буряка, тож потрібно якомога якісніше провести його переробку, додав Іван Крисак.

«Ми змушені шукати нестандартні виходи із ситуації, – зазначив він – Від нашої оперативності та професіоналізму в першу чергу залежить добробут краю. Адже ми працюємо у нелегких умовах економії та нестабільності».

Довідково:

Інформація про хід збирання с/г культур по всіх категоріях господарств Тернопільської  області  на 13 жовтня  2014 року:

Цукрові буряки: валовий збір – 708.3 тис.тонн, врожайність – 389.2 ц/га.

Вивезено цукрових буряків на заводи,– 635 тис. тонн.

Соняшник: валовий збір – 39.3, врожайність – 21.7

Соя: валовий збір – 117.1,  врожайність – 21.7

Гречка: валовий збір – 9.8, врожайність – 11.7.

Вам також може сподобатися