В Україні посилено відповідальність за порушення виборчих прав громадян

1366700007_vybory14 жовтня Верховної Радою України прийнято розроблений за ініціативи Міністерства внутрішніх справ проект Закону “Про внесення змін до Кримінального кодексу України”, яким передбачено посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян. Про це під час прес-конференції в МВС повідомив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

За словами Міністра, основною метою прийнятих змін є забезпечення ефективного розслідування злочинів цієї категорії. Зараз більшість здійснюваних правопорушень віднесені до категорії нетяжких, що не дозволяє застосовувати всі передбачені законом можливості.

Суттєво підвищується відповідальність за розкрадання, приховування або знищення виборчої урни з документами, підсумкового протоколу виборів – до 7-ми років позбавлення волі (ч. 3 ст. 158 КК). Аналогічна відповідальність передбачена за підробку, використання чи зберігання підроблених виборчих документів (ч. 2 ст. 158 КК).

– Крім того, встановлюється кримінальна відповідальність не тільки для осіб, які здійснюють підкуп виборців, а й тих, хто на це погоджується. Зокрема, будуть визнаватися злочинними дії, поєднані з прийняттям пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди на суму, що перевищує 36 грн. 54 коп. (3% від розміру мінімальної заробітної плати) за: відмову від участі в голосуванні,  голосування на виборчій дільниці більше ніж один раз, голосування за окремого кандидата на виборах або за відмову від голосування, передачу виборчого бюлетеня іншій особі, – зазначив очільник правоохоронного відомства.

Зокрема, він підкреслив, що за такі дії передбачено штраф від 1,7 тис. до 5,1 тис. грн. (від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), виправні роботи до двох років або обмеження волі на такий же термін.

Станом на 16 жовтня цього року органами внутрішніх справ зареєстровано 121 злочин, пов’язаний з порушенням виборчого законодавства.

– Найбільша їх кількість у Запорізькій (14), Одеській (12), Харківській, Чернігівській (по 11) областях та Києві (12). В основному це злочини, пов’язані з перешкоджанням здійснення виборчого права (ст. 157 КК) – 51, ​​в тому числі з підкупом виборців (41), – повідомив Арсен Аваков.

Вам також може сподобатися