Медики обговорили шляхи протидії вірусу Ебола на Тернопільщині

ebola-lihoradkaГотовність медичної галузі Тернопільщини до можливої появи випадків захворювання на вірус Ебола та шляхи протидії недузі обговорили на нараді департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА, що 27 жовтня відбулась під керівництвом директора департаменту Володимира Курила.

«Першочергово потрібно забезпечити взаємодію всіх служб, відповідальних за забезпечення протиепідемічного контролю Еболи, – наголосив Володимир Курило. – Крім того, для зустрічі з особливо-небезпечною інфекцією необхідне відповідне матеріально-технічне забезпечення, продумати організаційні заходи та розробити чіткий алгоритм дій всіх служб».
Володимир Михайлович зазначив, що оскільки у вишах Тернополя навчаються студенти з африканських країн, до співпраці щодо унеможливлення розповсюдження  лихоманки Ебола потрібно залучити і відповідні навчальні заклади.
«Наразі жодного випадку захворювання на цю недугу на Тернопільщині не зафіксовано, однак ми повинні спрацювати на випередження, аби недопустити навіть потрапляння на територію Тернопільської області інфікованих лихоманкою людей та запобігти поширенню вірусу», – наголосив Володимир Курило.
Відтак директор департаменту охорони здоров’я дав доручення вивчити досвід Александрійської лікарні м. Києва щодо готовності зустрічі із цією  інфекцією, а на основі вивченого досвіду зібрати пропозиції спеціалістів, розробити алгоритм взаємодії служб, створити проект рішення і винести його на розгляд  надзвичайної протиепідеміологічної комісії Тернопільської ОДА.

Довідково:
Геморагічна лихоманка Ебола — гостра вірусна висококонтагіозна хвороба, летальність від якої досягає 90 %. Лікування або надійної вакцини від лихоманки Ебола на даний момент не існує. Вражає людину, деяких приматів, а також парнокопитних, підтверджені випадки ураження свиней і дукерів (дукери – це невеликі африканські антилопи, які населяють савани й ліси).
Випадки лихоманки Ебола в Африці реєструвались з 1976 по 2008 рік. Вперше вірус Ебола був ідентифікований у провінції Судана й прилеглих районах Заїра (зараз Демократична республіка Конго) в 1976 році. В Судані захворіло 284 людини, з них померло 151. В Заїрі — 318 (померло 280). Вірус був виділено в районі річки Еболи в Заїрі. Це дало назву вірусу. Найбільша епідемія розгорілась, починаючи з лютого 2014 року. На сьогодні там вже зареєстровано майже чотири тисячі хворих, половина з них померли. Проте експерти ВООЗ вважають, що реальне число хворих на лихоманку Ебола може у два-чотири рази перевищувати офіційні цифри.

Вам також може сподобатися