На Тернопільщині 54 родини отримали житло за підтримки держави

232У Тернопільській області триває реалізація житлових програм. Відтак, житло вводять в експлуатацію за програмою молодіжного житлового будівництва та програмою будівництва «Власний дім».

Про це повідомив 29 жовтня під час засідання колегії облдержадміністрації директор департаменту архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та енергозбереження ОДА Володимир Харченко.

«За програмою молодіжного житлового будівництва за 9 місяців 2014 року  ввели в експлуа­тацію  165 кв. м житла, за кошти державного бюджету – 67 кв. м житла, за кошти місцевого бюджету – 60 кв. м житла та за рахунок інших джерел – 38 кв. м  житла, – повідомив він. – За програмою будів­ництва “Власний дім” протягом даного періоду уклали кредитних угод на суму 1645,0 тис. гривень, ко­штів державного бюджету – 950 тис. гривень та  коштів місцевого бюджету – 695,0 тис. гривень. Загалом кошти на будівництво та добудову приватного житла отримали 57 сімей».

За умовами програми здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умову Тернопільській області, уклали 86 договорів часткової компенсації відсотків. Зокрема 6 договорів на суму  1369 тис. гривень уклали у 2014 році.

«Громадяни можуть придбати житло у 10-ти багатоквартирних житлових будинках ТОВ “Тернопільбуд”, ПП “Тер. МЖК”, та ПП “Креатор-Буд”. Із них 4 будинки уже ввели в експлуатацію, – додав Володимир Харченко. – Загалом 54 родини уже отримали новозбудоване житло за підтримки держави. Оформлення нових іпотечних кредитів на придбання доступного житла на даний час припинили. Причиною є зменшення видатків за бюджетною програмою “Здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов”.

Незважаючи на тимчасове припинення оформлення нових кредитів, надані регіональними відділеннями ПАТ АБ “Укргазбанк”, АТ “Ощадбанк” та АТ “Укрексімбанк” кредити обслуговуються у встановленому порядку. За словами Володимира Харченка, для цього із початку року передбачили 2600 тис. гривень коштів державного бюджету. Станом на 20 жовтня 2014 року отримали 2323 тис. гривень та профінансували 2081,16 тис. гривень.

«Будівельна галузь області нарощує темпи будівництва і покращує якість продукції та послуг. Проте є низка невирішених проблем, – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Іван Крисак. – Для розвитку будівництва потрібно насамперед підвищити рівень життя населення та забезпечити можливість отримувати безпечного кредиту. Також важливо змінити пріоритети державного регулювання – від отримання економічного зиску внаслідок проведення відповідних перевірок та надання дозволів до підвищення якості та безпеки нового житла».

Довідково:

У 2014 році в області передбачається ввести в експлуатацію 330 тис. кв. метрів загальної площі житла, з врахуванням того, що у 2014 році не буде діяти “Тимчасовий порядок введення в експлуатацію житлових будинків”.

Згідно оперативних даних за дев’ять місяців 2014 року в області введено 144,053 тис. кв. метрів  загальної площі житла. Переважну частину житла введено в експлуатацію у місті Тернопіль – 90,146 тис. кв. метрів, що становить 62 % від загального обсягу. Без урахування збудованого житла введеного в експлуатацію за Тимчасовим порядком, який у 2014 році не діє, за дев’ять місяців в області збудовано нового житла на 6,7 % більше ніж за відповідний період минулого року (135 тис. кв. метрів).

У розрахунку на 10 тис. осіб, за дев’ять місяців 2014 року, обсяг  введеного в експлуатацію житла становить 1348 кв. метрів.

У 2014 році опосередкована вартість спорудження  одного квадратного метра загальної площі житла у Тернопільській області складає 5354 гривні, по Україні цей показник становить 5737 гривні.

Вам також може сподобатися