Невідомі зловмисники пошкодили фігуру Божої Матері на одній з могил на центральному кладовищі Збаража

DSC_0076-650x418Наругу вандал чи вандали(в цьому мають ще розібратися правоохоронці) вчинили над пам’ятником на могилі покійної дружини учасника ОУН-УПА, політрепресованого 83-річного жителя Збаража Федора Смітюха. Чоловік каже, що фігуру Матері Божої цьогоріч хтось пошкодив уже вдруге. Вперше прикрий випадок трапився влітку – зловмисник розбив задню частину скульптури. Федір Лук’янович каже, що тоді написав заяву в міліцію, там склали протокол, але зловмисника не знайшли. А цієї неділі, 26 жовтня, коли після Богослужіння в церкві він прийшов на цвинтар, то був шокований побаченим – фігура Богородиці лежала горілиць на могилі. Складається враження, що хтось зі всієї сили попхав її ззаду. На постаменті залишилася тільки невелика частина ноги Богородиці.
Федір Смітюх схильний думати, що це справа рук недоброзичливців, яким не подобається його патріотична позиція, яку він займає з молодих років. Каже, що якби це був злодій, то неодмінно забрав би фігуру. Розповів, що на Водохреще 1947 року 17-річним приймав присягу на вірність України у лавах ОУН-УПА. Був помічником районного провідника Івана Гаврилюка – «Шума». За це й поплатився – уродженець Вищих Луб’янок шість років жив у спец поселенні в Хабаровсьому краї. Репресивна машина сталінізму переслідувала всю його родину – дідуся, батьків, дядьків, сестру та братів. Але ні про що ніколи не жалів і не жаліє та щиро радіє, що нині Україна має нове покоління щирих патріотів, готових пожертвувати життям за її незалежність. – До подій на Сході України, я думав, що наша молодь байдужа, – зізнається Федір Лук’янович, – а зараз бачу, що помилявся, молодь – патріотична. Хай їм Бог помагає.
До речі, з покійною дружиною Євгенією Миколаївною «уповець» познайомився саме на засланні. Разом вони прожили 56 років. – Сподобалося мені дівча, гарне було, – пригадує момент знайомства літній чоловік, – запало в душу, а вразила стриманість і мудрість. Усі роки нашого подружнього життя пройшли у взаємності та розумінні один одного. Тому для мене втрата дружини тяжка до нині, хоч її уже немає майже п’ятий рік.
Фігуру Матері Божої на могилі дружини Федір Смітюх поставив на її прохання. – Відчуваючи, що їй уже час відходити в інший світ, вона просила спорудити на місці її вічного спочинку щось інше, ніж мармуровий пам’ятник. Тому фігура Богородиці, по суті, її останнє бажання, яке я виконав, – каже Федір Лук’янович . – Дружина вервичку з рук не випускала, постійно молилася, особливо в останні роки, коли цукровий діабет прогресував і на нозі відкрилася гангрена. Тому скульптура саме така – Матір Божа в молитві з вервичкою на правій руці.
Федій Смітюх не впевнений, що правоохоронці знайдуть зловмисників, але в міліцію, каже, заяву таки напише.
Джерело: Народне слово

Вам також може сподобатися