В тернопільських школах запроваджують онлайн-навчання

3_141527481554Мов страшного звіра, бояться зовнішнього незалежного оцінювання не лише школярі, а й батьки. Дитина вчиться в 9 чи 10 класі, а вони вже шукають репетиторів, опитують знайомих, чиї діти недавно закінчили школу, читають усі оголошення, лякають дітей провалом на ЗНО, отже, «сидінням удома» чи в кращому разі — навчанням в училищах.

Іншими словами — хвилюються до безтями. Хвилюються і… починають заощаджувати. Адже послуги репетиторів недешеві. А від результатів ЗНО значною мірою залежать майбутні професії їхніх чад. Тому й тягнуться з останнього, позичають, економлять…А навіщо? Адже є багато інших ефективних способів підготовки до тестувань, дуже часто безкоштовних і без зайвої затрати часу та сил.

Один із них — онлайн-навчання, або дистанційне навчання, що дуже популярне в країнах Європи та США вже не перший рік. Українські ВНЗ, школи, навчальні центри також активно реалізовують проекти дистанційного навчання, а це: відео-, аудіо-, електронні навчальні матеріали, тести онлайн тощо.Поговоримо про «плюси» та «мінуси» такого способу отримання знань.

По-перше, батьки знають, що робить їхнє чадо, коли сидить годинами за комп’ютером. Адже дитина вчиться, а не грає в «стрілялки». Таким чином вона проводить час корисно. У навчальних тематичних групах соціальних мереж спілкується з однолітками, вони обговорюють опрацьовані заняття, незрозумілі завдання тощо.

По-друге, розроблені навчальні курси пропонують або зовсім безкоштовно, або за невелику плату. Тож батькам не потрібно витрачати на підготовку своїх дітей космічних сум.

По-третє, дитина сама вибирає зручний для себе час навчання, обсяг навчального матеріалу, адже комусь для вивчення однієї теми потрібна година, а комусь — декілька днів.

По-четверте, дитина не витрачає грошей та час на дорогу до репетиторів. І останнє, але дуже важливе, — вона вчиться самостійно працювати! Повірте, такі діти набагато впевненіше почуватимуться у студентських лавах, швидше адаптуються до нового колективу тощо.Які ж «мінуси»? Недовіра до інтернету? Справді, в інтернеті є багато недостовірної інформації, в тому числі й навчальної. Тому батькам необхідно поспілкуватися (хоча б онлайн) з авторами підготовчих курсів, поцікавитись їхньою кваліфікацією тощо. Це дуже важливо.

Чи є на сьогодні гідний зразок онлайн-підготовки до ЗНО? — запитаєте ви. Так, це освітній портал «Академія», розробниками якого є викладачі та кращі студенти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Керівник проекту — кандидат історичних наук, доцент Володимир Брославський.Уже третій навчальний рік команда освітнього порталу «Академія» допомагає учням у підготовці до ЗНО.

Навчальні ресурси проекту містять теорію, розподілену за темами; онлайн-тести, онлайн-ігри, словники майже з усіх шкільних дисциплін.«Академія» пропонує комплексне, високоякісне та доступне навчання. Команда проекту завжди готова допомогти не лише у навчанні, а й у визначенні з майбутньою професією, психологічно підтримати, вчасно поінформувати про зміни в програмах, дати проведення ДПА та ЗНО, кількість потрібних документів тощо.

Мета — об’єднати абітурієнтів з усіх куточків України, дати їм можливість обговорити незрозумілі завдання та запитання, обмінятися досвідом та грунтовно підготуватися до важливого етапу в житті кожного одинадцятикласника.

Проект уже допоміг тисячам українських школярів гідно підготуватися до ЗНО та вступити в омріяні ними вищі навчальні заклади. Цьогорічні «двохсотбальники» теж навчалися за матеріалами цього освітнього порталу. Навчання на онлайн-курсах «Академії» абсолютно безкоштовне! Є там також цікаві матеріали і для вчителів, наприклад, конспекти уроків, електронні варіанти багатьох підручників, посібників, довідників тощо.

Останнім часом онлайн-навчання набирає все більших обертів. І це факт. Розвиток інформаційних технологій, як бачимо, дає можливість у зручний для нас час, у будь-якому місці (навіть у парку при наявності WI-FI), практично безкоштовно читати твори улюблених письменників, опрацьовувати навчальні матеріали, розв’язувати задачі чи рівняння, тестові завдання, прослуховувати відео— чи аудіолекції тощо. І це добре, адже дітям легше вчитися. Тож не бійтеся відмовлятися від стереотипів і пробувати щось нове та цікаве.

Джерело: 0352.ua

Вам також може сподобатися