На Тернопільщині розпочинається Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини

vlcsnap-2014-11-10-12h15m01s0Фільмом “Євромайдан. Чорновий монтаж.” відкрили на Тернопільщині міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA-2014. Південними районами області документальні фільми подорожуватимуть півтори місяці. У Тернопіль Docudays завітає наприкінці листопада.

Покази документальних фільмів про права людини окрім Тернополя охоплять Борщівський, Бучацький, Гусятинський, Заліщицький, Монастириський і Чортківський райони. Подорож документалок фестивалю Docudays UA-2014 півднем Тернопільщини організовує екологічна громадська організація Зелений світ. Намір у організаторів – аби сучасне якісне документальне кіно побачило якомога більше людей.

– Мені б дуже хотілось збирати аудиторію в тих селах, в яких відчувається голод до інформації, до культурного життя. Можливо це не так відчутно в обласному центрі, особливо в молодіжному середовищі. Тернопіль таки живе активним культурним життям. А в тих селах, в яких закрилася школа, в яких немає жодного бізнесу, в яких от так відчувається цей настрій безнадії, дуже б хотілось щоби люди прийшли і подивились ці сюжети. Побачили як в різних країнах світу люди намагаються відстоювати свою людську гідність, – розповідає  виконавчий директор ЕГО “Зелений Світ” Олександр Степаненко.

Показують фільм “Євромайдан. Чорновий монтаж” – документальну хроніку трьох місяців Революції Гідності. Це кіно поєднало матеріали багатьох молодих документалістів, які фіксували і будні Євромайдану і найдраматичніші події. Також глядачі фестивалю побачать: останню роботу французького режисера Ален де Альо «Вітаємо на Фукушімі», фільм авторської групи з Австрії та Ізраїлю «Путінські ігри», стрічку Сергія Лисенка «Амосов – сторіччя» та багато інших.

– Я сам не знаю єдиноправильних висновків стосовно якогось окремого сюжету. Але важливо, щоб люди обмінювались думками, щоб вони не втрачали навичок спілкування довкола оцих важливих тем – поваги до людського права і людської гідності. І щоб ця дискусія продовжувалася в їхніх сім’ях, в їхніх колективах. Щоб ті літні люди і та молодь оцей меседж Майдану, що ми розвиваємось для того, щоб змінитися, ми хочемо стати повноправною європейською країною – що для того нам потрібно в нашому світогляді, в наших практиках, в нашій освіті. Сподіваємося що це спрацює, –  каже Олександр Степаненко.

Покази документального кіно з прав людини Docudays UA безумовно матимуть успіх у аудиторії, впевнений Олександр Степаненко, адже документалки сильніші, ніж художнє ігрове кіно.

– Якщо це, на приклад, романтичний сюжет, то інколи це таке спрощення, солодке чи щось таке пряне, припудрене, штучно красиве. От я гадав би, що взагалі ігрове кіно – це солодка страва, так, а документальне кіно, яке вчить не боятися реальності, бачити реальність такою яка вона є – це та вода, яка потрібна для нормального життя, щоб ми сприймали світ таким, яким він є. З його ризиками, з його проблемами, розуміли, в якому світі ми живемо, на скільки він динамічний, на скільки він вимагає від українського суспільства бути мобілізованим, щоб стати його органічною часткою, – каже Олександр Степаненко.

Чернетка програми першого тижня фестивалю станом на сьогодні виглядає

так:

Відкриття фестивалю: Чортків, 08 листопада 2014 року, субота, 17-00, Народний дім імені Катерини Рубчакової

“Євромайдан. Чорновий монтаж”, 2014, Україна, 60′, Автори: Володимир
Тихий, Андрій Литвиненко, Катерина Горностай, Роман Бондарчук, Юлія
Гонтарук, Андрєй Кісєльов, Роман Любий, Олександр Течинський, Олексій
Солодунов, Дмитро Стойков

Золотий Потік Бучацького району, 09 листопада, неділя, 12-00, Будинок культури

“Євромайдан. Чорновий монтаж”, 2014, Україна, 60′,

Язловець Бучацького району, 10 листопада, Язловецька загальноосвітня школа І – ІІІ ст.
“Йоанна” Автор: Анета Копач, Польща, 2013, 45′

Заліщики, 13 листопада, четвер, Заліщицька гімназія імені братів Гнатюків
“Йоанна” Автор: Анета Копач, Польща, 2013, 45′

Бучач, 15 листопада, субота, сесійна зала Бучацької районної ради
“Путінські ігри” Автор: Алєксандр Ґєнтєлєв, Ізраїль, Австрія, 2013, 90′

Копичинці Гусятинського району, 18 листопада, вівторок, Копичинська виправна колонія ╧ 112
Управління Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області

“Останній лімузин” Автор: Дарья Хльосткіна, Росія, 2013, 73′

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися