На Тернопільщині затримали церковних крадіїв

MVS_5042Повідомлення про те, що невідомі намагалися проникнути в церкви трьох сіл Тернопільського району надійшло в чергову частину райвідділу міліції від мешканців Смиківців, Ступок та Романівки. В два храми зловмисники залізти не змогли, а в третій пробралися через вікно і викрали 1800 гривень.

Сільський голова села Романівка Тернопільського району Галина Петриченко пригадує, що того дня обходила господарку. О 12.30 їй зателефонувала старша сестриця з церкви і сказала, що в святому місці невідомі. Жінка кинула все та побігла до храму.

– Коли я прибігла до церкви, то тут вже зійшлося багато парафіян. Я зателефонувала нашому дільничному Холодилу Андрію Васильовичу. Правоохоронці відреагували миттєво. За 15 хвилин у нас була міліція. Ми відкрили церкву і зрозуміли, що чужі люди зайшли, вибивши віконце.

Повідомив про злодіїв вісімнадцятилітній хлопець Дмитро Волинець. Він в той час клав в захристії плитку і почув якийсь шум. Через Царські ворота побачив двох незнайомців, які збирали з землі гроші і розсовували їх по кишенях. Юнак одразу кинувся кликати на допомогу, бо знав, що сам з ними не впорається. Та коли прийшла підмога – в храмі уже нікого не було.

Боляче сприйняв звістку про злодіїв у церкві настоятель храму Святого Миколая української греко-католицької церкви у селі Романівка отець Євген. Невідомі винесли близько двох тисяч гривень, які парафіяни зібрали для воїнів, які перебувають в зоні АТО, на ремонт храму, а також на подарунки для дітей-сиріт.

Проте крадіжка це ненайгірше, каже отець Євген. Скриньки з пожертвами зловмисники відкривали Хрестом, який лежав на тетраподі і був дуже дорогим для прихожан. Святиню невідомі погнули, понівечили та зламали.

– Найболючіше це те, що ці люди не розуміли усю цінність хреста, не знали що таке хрест і для чого він нам потрібен. Хрест – це символ спасіння і Воскресіння. Те, що вони зробили, це нищення свого життя, майбутнього. Я дякую міліції та усім людям, які зробили усе, аби знайти та впіймати зловмисників.

Розшукувати невідомих стали усім селом. Мешканці Романівки оперативно обдзвонили знайомих, рідних та друзів і повідомили їм прикмети двох чоловіків. Частина людей роз’їхалася разом з правоохоронцями по вулицях села.

– Гарячими слідами було затримано двох осіб, – розповів начальник Тернопільського райвідділу міліції Андрій Купчак. – Один – це мешканець Хмельницького, інший – Івано-Франківської області. В даних осіб вилучено гроші. Зловмисники зізналися у скоєному. По даному факту порушено кримінальне провадження за статтею 185 частиною 3 ККУ і в порядку 208 кримінально-процесуального кодексу дані особи затримані.

Андрій Купчак каже, що чоловіки намагалися потрапити ще у два храми Тернопільського району – у селах Смиківці та Ступки. Проте, їм це не вдалося.

На даний час проводитися перевірка щодо причетності даних осіб до інших злочинів на території Тернопільського району та Тернопільської області.

MVS_5048

MVS_5074

Вам також може сподобатися