Тернополянам можуть відключити воду

383688285Попередження про можливе відключення від системи енергопостачання отримало комунальне підприємство “Тернопільводоканал”.

Причиною можливого відключення стала заборгованість водоканалу перед ВАТ “Тернопільобленерго”. Якщо не вдасться погасити частини боргу, то 8 грудня о 10.00 енергетики можуть вдатися до відключення об’єктів “Тернопільводоканалу”, а це в свою чергу може призвести до перебоїв із водопостачанням.

– На жаль, у листопаді різко погіршилася ситуація з оплатою споживачами за наші послуги, – пояснює директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма. – Тому у цьому місяці ми маємо недоплату за спожиту електроенергію на суму 1,1 мільйона гривень. У результаті вже не початку грудня ми отримали попередження про можливе відключення від системи електропостачання.

Директор водоканалу з розумінням ставиться до вимог енергетиків, оскільки ті теж опинилися в жорстких умовах і обленерго змушене вчасно розраховуватися за куплену електроенергію.
Володимир Кузьма називає дві причини нарощення боргу. Перша – це те, що один з найбільших споживачів води КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” у листопаді не сплатив ні копійки. Відтак, тільки їхня заборгованість перед водоканалом становить 600 тисяч гривень. Як пояснює пан Кузьма, рахунки тепловиків виявилися заблокованими черги борги перед ДК “Газ України”, які накопичилися ще з тих часів, коли вони працювали за нерентабельним тарифом.
Друга причина нарощення боргу водоканалу перед енергетиками – це неналежна оплата населення за спожиту воду.
– У вересні та жовтні тернополяни стабільно проводили оплату, – розповідає Володимир Кузьма. – А от у листопаді у нас виникло понад 800 тисяч гривень недоплати від населення. Напевно це пов’язано з тим, що ціни зростають, а доходи людей не більшають.
Як повідомив директор водоканалу, загальна сума боргу “Тернопільводоканалу” перед “Тернопільобленерго” становить 6,088 млн грн, із яких 3,2 млн грн – це поточна плата за листопад, яку потрібно здійснити впродовж грудня. Тобто за попередні місяці борг становить близько 3 млн грн.
У свою чергу перед водоканалом юридичні особи боргують близько 2 млн грн і населення – 7,03 млн грн. Щоправда, у борг населення входить 4 млн грн місячного нарахування за листопад. Тож у населення протермінована заборгованість – близько 3 млн грн.
Володимир Кузьма закликає тернополян із розумінням поставитися до ситуації і закликає вчасно розрахуватися за спожиту воду.
За інформацією директора водоканалу, у Тернополі є 84000 абонентів – споживачів води.
50 тисяч абонентів мають заборгованість від 1 до 100 гривень на загальну суму понад 2 млн грн. Близько 10 тисяч тернополян мають заборгованість на від 100 до 200 гривень на загальну суму 1,3 млн грн. Ще 4000 абонентів боргують від 200 до 500 гривень на загальну суму 1,15 млн грн. І ще 1600 тернополян боргують більше 500 гривень. Загальна сума, яка “висить” за цією категорією боржників – 2,5 млн грн. Найбільший боржник водоканалу серед фізичних осіб повинен сплатити близько 10000 гривень.
Володимир Кузьма відзначає що серед останньої категорії боржників є дуже багато людей, які ведуть антисоціальний спосіб життя і змусити їх платити вкрай важко. Проте є серед найбільших боржників і ті, хто опинився у важкому матеріальному становищі.
Директор водоканалу радить таким соціально-незахищеним громадянам встановити лічильники, економити споживання води та скористатися можливістю отримати субсидії. Зараз, до речі, є можливість встановити лічильник за рахунок місцевого бюджету. Оплата за воду по лічильнику втричі менша, ніж по загальних розрахунках.
Також Володимир Кузьма радить боржникам не відкладати з оплатою за спожиту воду і не накопичувати боргів – у Верховній Раді уже обговорюється варіант повернення до нарахування пені за борги по комунальних послугах.
Водночас Володимир Кузьма повідомив, що “Тернопільводоканал” не потрапив у список тих підприємств, яких може зачепити віяльне відключення елеткроенергії. Тобто наразі водоканалу загрожує відключення електроенергії тільки за борг і завдяки розумінню тернополян можна уникнути цього.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися