Відключення електроенегії залежить від навантаження на енергосистему

849030Для запобігання аварійних ситуацій в паливно-енергетичному комплексі в області розробили Графік аварійних відключень електричної енергії на 2014-2015 рік.  Графіком відключень, відповідно до величини навантаження, визначено перелік трансформаторних підстанцій по 10 чергах. Відключення проводяться за командою Центральної диспетчерської служби електричних систем України при виникненні дефіциту потужності.

Причиною такого рішення стала ситуація, яка склалась на енергоринку України, повідомив директор департаменту інфраструктури, транспорту та туризму Тернопільської ОДА Василь Ясіновський під час брифінгу із представниками місцевих ЗМІ.

« У зв’язку із ситуацією на Сході запаси вугілля у державі значно обмежені, адже головним постачальником сировини були східні області України, -зазначив Василь Ясіновський. –  Тому через відсутність палива відключили 16 блоків теплових електростанцій. Ситуацію також ускладнено тим, що 28 листопада аварійно відключили енергоблок Запорізької АЕС потужністю 1 млн кВТ. За попередніми даними, ремонт планують закінчити до 5 грудня».

Години відключення електроенергії передбачити неможливо, пояснив директор енергозбуду ВАТ «Тернопільобленерго» Сергій Оляніцький. Це залежить від навантаження на енергосистему.

«Графіком визначено перелік трансформаторних підстанцій по 10 чергах, – зауважив Сергій Оляніцький. – Відключення проводять за командою Центральної диспетчерської служби електричних систем України при виникненні дефіциту потужності. Це означає, що на кожну годину доби є ліміт потужності та кількість електроенергії, яку можна споживати.  У випадку перевищення ми маємо 10 хвилин на те, щоб виконати завдання примусового обмеження. Відключення проводять почергово – по 2 години на кожній лінії. Коли ситуація стабілізується –  відключення одразу припинять».

На сьогоднішній день добове споживання електричної енергії області складає майже 70 мВт. Найбільшим споживачем є населення. Воно використовує понад 60 відсотків електроенергії.

3 грудня 2014 року Центральною диспетчерською службою було введено в дію 9-та і 10-та черги графіків аварійних відключень. В результаті, було проведено відключення споживачів м. Тернополя.  4 грудня 2014 року об 11:00 Центральна диспетчерська служба скоротила використання електричної потужності для області  на 20 мВт.

“Ми закликаємо споживачів області  економити електроенергію, – додав Василь Ясіновський. – Від цього значною мірою залежить врегулювання даної ситуації. Варто додати, що значно дешевшою є нічна електроенергія, яку можна використовувати з 23.00 до 7.00”.

Вам також може сподобатися