Кабмін пообіцяв протягом тижня припинити вимикання світла

bez_svetaКабінет Міністрів пообіцяв, що за тиждень дефіцит енергосистеми України буде ліквідовано. Про це сказав на погоджувальній раді Ради віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко.

“Сьогоднішня ранкова нарада завершилася тим, що міністр енергетики просив повідомити, що до наступного понеділка проблеми з дефіцитом енергоносіїв мають підстави бути вирішеними”, – сказав він.

При цьому Кириленко запевнив, що про закупівлю вугілля в терористів “днр” і “лнр” не йдеться.

Тим часом компанія “Укренерго” сьогодні вранці повідомила, що наказала відновити аварійні графіки відключень світла, яких не було у вихідні, в обсязі 3119 МВт – на величину дисбалансу потужності в енергосистемі України.

Брак потужностей виник через виведення в ремонт 27 енергоблоків, низькі запаси вугілля на складах ТЕС, а також через недостатню кількість гідроресурсів на ГЕС.

Нагадаємо, що вимикання світла в Україні відновили на початку грудня після позапланового відключення від мережі третього енергоблоку на Запорізькій АЕС. Увечері в п’ятницю його знову під’єднали до системи, але вранці в понеділок від мережі від’єднали на планово-попереджувальний ремонт третій блок Южно-Української АЕС.

Увечері в неділю стало відомо, що Кабмін вирішив почати імпорт електроенергії з Росії, в суботу ввечері – що Росія почала пропускати потяги з імпортним вугіллям через кордон.

Джерело: LB.ua

Вам також може сподобатися