Комунальники роблять все можливе, щоб пересування тернополян було максимально безпечним

IMG_2418Від вчорашнього вечора на тернопільських вулицях працювало вісім піскорозкидачів ( один – на основі автомобіля ЗІЛ, один – на основі автомобіля МАЗ та шість на основі автомобіля КамАЗ). Також були задіяні три одиниці малої техніки для посипки тротуарів, які розпочали свою роботу опівночі на восьме грудня. Відповідно до напередодні розроблених маршрутів, даною технікою здійснювалося посипання доріг та тротуарів. Станом на дану хвилину механізоване посипання вулиць не здійснюєтья, лише двірники здійснюють ручне підсипання прибудинкових територій.

Попри те, що комунальники роблять все можливе, щоб пересування тернополян було максимально безпечним, Дригуш Ярослав, інженер відділу технагляду нагадує, що тернополяни все-одно мають бути уважними при пересуванні вулицями міста.

– Цієї ночі згідно до графіків насамперед було здійснене посипання магістральних вулиць, а потім – менш важливих для руху транспорту доріг. Близько першої години ночі виникла проблема на дорогах масивів Кутківці-Пронятин, де, за словами водіїв, були слизькими підйоми. Однак ще вночі комунальники цю проблему усунули. Також нагадуємо тернополянам, що не варто плутати дороги загального користування із прибудинковими територіями. Тобто, якщо тернополяни телефонують на гарячу лінію міської ради, вони мають зорієнтуватися, яка саме ділянка потребує підсипання. Якщо прибудинкова територія – то скарги варто адресувати до підприємства, яке обслуговує територію. Однак варто також не забувати про те, що прибудинкові території обслуговуються двірниками, а для того, аби здійснити посипання, необхідно чимало часу, не можливо посипати всі двори в один момент.

Олег Соколовський,  заступник начальника управління, начальник відділу екології та благоустрою управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР зауважує, що особливо небезпечною у цю пору є стара базальтова бруківка.

– При посипанні даної бруківки малоефективними є і шлак, і сіль, відтак тернополяни при пересуванні даним мощенням, мають бути особливо уважними. Нові елементи мощення, якими вже обладнано чимало тротуарів у Тернополі, є більш рельєфним, відтак посипальні суміші з ними реагують краще, не зісковзують з них. Також нагадуємо тернополянам, що посипання тротуарів здійснюється двома смугами, які охоплюють територію завширшки приблизно один метр. Не раціонально посипати тротуар на всю ширину, оскільки тоді посипальний матеріал перетворюється у болото. Тому радимо тернополянам зважати на те, яка частина тротуару посипана, для того аби безпечно пересуватися містом. Хочу додати, що ми вдячні, коли мешканці міста телефонують до нас, вказують на наявні проблеми для швидшого їх усунення. Тому пишіть, дзвоніть, підказуйте, описуйте проблеми на порталі «Відкрите місто», який створений саме для того, щоб ми могли більш оперативно реагувати на звернення тернополян. У зв’язку з погіршенням погодних умов, звертаюся також до автомобілістів з проханням «перевзути» колеса машин, якщо хтось цього ще не зробив. А пішоходів закликаю перейти на так звану «зимову ходу» – це короткі кроки та перенесення центру ваги наперед, а також перейти на зимове взуття. Такі елементарні правила збережуть ваше здоров’я, – нагадує Олег Соколовський.

Вам також може сподобатися