14-річний тернопільський юнак присідаючи піднімає 120 кг

33У свої 14 років вихованець Бережанської школи-інтернату Володимир Вакуленко вже кілька разів став чемпіоном України з пауерліфтингу. Наприкінці листопада хлопець посів перше місце у змаганнях з цього виду спорту серед юніорів, серед юнаків із результатом 313.31. в абсолютній першості за формулою Вілкса.

Цим видом спорту Володимир займається три роки. До цього пробував свої сили у легкій атлетиці, боксі, грав у футбол. Однак пауерліфтинг йому сподобався найбільше.

– Перший раз, коли я прийшов у зал, було трохи ніяково. Адже я тоді нічого не вмів, але мені одразу сподобалося навчатися, – каже він. – Завдяки зусиллям та допомозі свого тренера, Тараса Чвартацького, я зміг підкорити хоча деякі з вершин у пауерліфтингу.

Про свої досягнення Володимир говорить доволі скромно. Він наголошує на тому, що спорт – це його найбільша пристрасть. Хлопець дуже любить тренування та уроки фізкультури. А в майбутньому мріє стати вчителем фізкультури.

– Зал відвідую три, а коли готуюся до змагань, то й  п’ять разів на тиждень, – говорить він. – Але це мене зовсім не виснажує. Максимум ваги, яку беру на себе, присідаючи, – 120 кг. Станова тяга – 140 кг, а жим лежачи – 60 кг.

Спеціальної дієти юнак не дотримується. Їсть усе, що дають у школі. П’ятиразове харчування, наполегливість і бажання відкривати для себе неможливе – ось що керує юним спортсменом. За словами хлопця, коли тільки він розпочинав займатися пауерліфтингом, це було у 2011 році, то на перших змаганнях в області завоював лише п’яте місце. Але не опустив руки і продовжував тренуватися . І того ж року здобув і друге, і перше місце. Неодноразово юнак ставав чемпіоном України з пауерліфтингу. Цьгорічні листопадеві змагання лише допомогли йому посилити свої лідерські позиції.

– Я не хочу сказати, що зневажаю суперників. Усі вони – молодці, але були слабшими, ніж я, – каже чемпіон. – Хоча це не дає мені приводу розслаблятися. Навпаки, потрібно більше розвивати свої навички.

У Бережанській школі-інтернаті хлопчик навчається і живе вже дев’ятий рік. Його батьки позбавлені батьківських прав. За спортивні досягнення Володимира хвалять друзі зі школи, директор закладу і тренер. Саме підтримка близьких людей, як стверджує чемпіон, і стимулює його працювати та здобувати нові перемоги.

– Я зараз готуюся до інших змагань, вони відбудуться 2 лютого в Коломиї, – продовжує співрозмовник. – Цього разу буде трохи складніше, адже спортмени вже матимуть спеціальне екіпірування, яке називається трико. Воно збільшує навантаження.

Окрім занять пауерліфтингом, у вільний час Володимир любить разом із хлопцями побігати та пострибати, пограти у футбол. Серед пасивного відпочинку –спілкування у соцмережі з ровесниками. Також вихованець любить читати, особливо пригодницьку літературу й детективи.

У майбутньому герой нашої розповіді хоче побувати на міжнародних змаганнях з пауерліфтингу. Йому цікаво побачити рівень професійної підготовки спорстменів з-за кордону. До того ж це – додатковий стимул для нових звершень, кращих результатів та вагомих нагород.
Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися