Епідемія грипу Тернопільщині наразі не загрожує

XvDity-300x225Не дивлячись на сиру та вологу погоду, грип області не страшний. Експерти кажуть, порівняно із попереднім тижнем відбувається зниження рівня захворюваності на ГРВІ. А до епідеміологічного порогу ще далеко.

На території Тернопільщини захворюваність на грип та ГРВІ утримується на рівні сезонної, відповідно до пори року. Епідемічні пороги не перевищені. А показники захворюваності є одними з найнижчих в Україні.

СВІТЛАНА МАЦІПУРА, головний спеціаліст ГУ Держсанепідслужби в області:

«Загальна захворюваність за останній тиждень серед населення області склала 23,6 випадки на 10тис населення, при епідпороговому значенні 51,6. Тобто, до порога ше такий великий в нас є запас. За останній тиждень захворіло 2530 осіб, із них діти склали 48%».

Ріст захворюваності прогнозують під кінець січня – на початок лютого. За даними ВООЗ на території України прогнозована циркуляція трьох штамів вірусу грипу. Тобто: AH1N1 (Каліфорнія), грип В (Массачусетс) та AH3N2 (Техас). Останній штам, за словами Світлани Маціпури, для даного епідсезону є новим. Тому, не зайвим буде подбати про вакцинацію.

СВІТЛАНА МАЦІПУРА, головний спеціаліст ГУ Держсанепідслужби в області:

«Ефективне щеплення саме в перед епідемічний період. Поки що в нас цей період перед епідемічний, коли, ще немає багато хворих. Потрібно робити щеплення. Щеплення є ефективним, безпечним. Щеплення саме проти грипу, і саме проти актуальних штамів вірусів грипу, які прогнозовані на даний епідсезон».

Епідеміологи кажуть, хоч вакцина поступає в досить обмеженій кількості, однак її можна придбати за власний кошт, і таки зробити щеплення.
Джерело: ІНТБ

Вам також може сподобатися