Тенополяни продовжують оббивати пороги проблемного Дельта-банку

33Наприкінці минулого тижня платіжні картки даної фінансової установи перестали діяти в торговій мережі та банкоматах інших банків. В самій Дельті теж припинили видавати кошти, тепер обіцяють це робити лише по запису.

Щоб отримати кошти, тернополяни змушені записуватися в списки і сподіватися, що отримають свої кошти десь через 2-4 тижні. Орієнтовно на середину-кінець січня записують тих, хто зголошувався на запис в останні дні.

Водночас видання Мінфін зазначає: згідно з заявою власника банку Миколи Лагуна, Дельта Банк проводить узгоджену з НБУ програму капіталізації, яка буде реалізована діючими акціонерами «Дельта Банку», збільшить капітал і з січня 2015має почати розрахунки з вкладниками, у яких закінчилися терміни депозитів.

За словами Лагуна, банк почне з 5 січня виплату всіх депозитів своєчасно і в повному обсязі.

«Ми з Cargill, яка володіє 29,39% акцій банку, робимо все згідно з домовленостями з Нацбанком щодо капіталізації та ліквідності банку. Всі питання вирішимо протягом двох тижнів », – розповів Лагун.

Перший заступник голови Ради Директорів Євген Березовський уточнив, що акціонери банку не мають наміру змінювати його структуру власності, а інформацію про можливу націоналізацію фінансової установи назвав чутками.
«Подібні переговори з Міністерством фінансів не ведуться», – сказав він.
Відновлення платоспроможності банку буде забезпечено його акціонерами, які найближчим часом поповнять капітал «Дельта Банку» на 1,2 млрд грн.

Представники НБУ та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб підкреслюють, що не мають наміру вводити тимчасову адміністрацію або застосовувати інші заходи відносно «Дельта Банку», власники якого ведуть активну роботу над відновленням його платоспроможності.

«Якщо НБУ дав дозвіл на докапіталізацію банку, то він буде функціонувати», – зазначили у ФГВФО.

Водночас аналітики вважають, що до кінця новорічних свят істотних змін не відбудеться. Це пов’язано з тим, що католицькі свята в Європі та США, потім новорічні свята в Україні навряд чи дадуть навіть чисто технічно встигнути власникам Дельта банку завести і оформити всі оголошені ресурси.

Після закінчення свят все залежатиме від поведінки вкладників, так як тих коштів, за рахунок яких планується погасити вже неповернені поки вклади вистачить для того, щоб знизити ажіотаж по забирання коштів з Дельти.

Якщо власникам банку вдасться заспокоїти панічні настрої, то ситуація стабілізується. Якщо не вдасться, то перед власниками стане знову питання, де брати кошти для продовження погашення заборгованості банку перед клієнтами.

Водночас експерти розраховують, що банк і власники впораються з ситуацією.

Поки також не стоїть питання і про націоналізацію банку. Причина проста – банк входить до числа найбільших в Україні за кількістю залучених коштів населення, і не тільки вкладів, а й за кількістю обслуговуваних пенсійних та інших соціально орієнтованої карт. Ні в НБУ, ні у Фонду гарантування немає засобів, за допомогою яких вони могли б зараз закрити дане питання. Тому буде знайдено компроміс між власниками банку і регулятором щодо подальшої стратегії розвитку банку, частково цей компроміс вже досягнуто шляхом прийняття банком та погодженою з НБУ програми капіталізації.

Джерело: 0352

Вам також може сподобатися