Основні показники місцевих бюджетів на 2015 рік обговорили в ОДА

byydgЗ 1 січня 2015 року мінімальна зарплата становитиме 1218 грн., з 1 грудня наступного року вона зросте до 1378 грн. Посадовий оклад працівника першого тарифного розряду з 1 січня наступного року становитиме 852 грн., з 1 грудня 2015 – 1012 грн. Про це повідомив директор департаменту фінансів ОДА Степан Скибиляк під час наради під керівництвом виконувача обов’язків голови Тернопільської облдержадміністрації Івана Крисака, 30 грудня.

Також Степан Скибиляк окреслив основні показники обласного бюджету на 2015 рік.

«Формування показників місцевих бюджетів здійснено на основі змін до податкового та бюджетного кодексів та реформи міжбюджетних відносин, а також основних напрямків бюджетної політики. Згідно з новим законодавством місцеві бюджети області обраховані в розмірі 5,9 мільярда гривень, – повідомив Степан Скибиляк. – Сюди входить базова дотація та власні доходи. Окремо у державному бюджеті розраховані субвенції. Так освітня становить 1293,8 млн грн., медична субвенція – 1109,6 млн грн., субвенція на підготовку робітничих кадрів – 184,7 млн грн., виплату допомоги сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям – 1249,2 мнл грн., надання пільг та субсидій населенню на житлово-комунальні послуги – 301,6 млн грн., послуги зв’язку та пільговий проїзд – 39,6 млн грн.».

Як зазначив директор департаменту фінансівоблдержадміністрації, розмір базової дотації – 328,3  мільйонів гривень.

«Вперше цього року на фінансування місцевим бюджетам передають 4 освітянських заклади, 1 медичний та три фізкультурно-спортивні товариства: «Динамо», «Спартак», «Україна»», – зауважив Степан Скибиляк.

Він також зазначив, що цього року передбачається стабілізаційна дотація, обсяг якої – 2 млрд грн. Її область може отримати за умови, якщо базова дотація та власні доходи не забезпечать виплати заробітньої плати та оплати енергоносіїв.

Окреслив директор департаменту фінансів і нововведення у бюджетному законодавстві. Так з районних бюджетів будуть фінансуватися дошкільні навчальні заклади, будинки культури, клуби, бібліотеки а з сільських бюджетів – органи місцевого самоврядування, комунальне господарство, благоустрій та інші видатки. Для цього в районних бюджетах залишається 60% замість 15% податку на доходи фізичних осіб.

«Доходи сільських бюджетів складатимуть з єдиного податку, плати за землю, комунальне майно. Також органам місцевого самоврядування передають кошти на утримання доріг, – підкреслив Степан Скибиляк. – Відраховуватиметься акцизний податок з продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, таким чином формуватиметься спеціальний фонд бюджету для утримання і будівництва комунальних доріг. Цьогоріч субвенцій на дороги не буде».

Виконувач обов’язків голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак дав доручення керівникам департаментів та структурних підрозділів ОДА надати уточненні бюджетні запити та проаналізувати виконання Програм, які діють в області.

«Що стосується бюджету 2015 року, то болючими для нас залишається чимало питань, однак зараз нам потрібно напружено працювати над його формуванням,» – зазначив Іван Крисак.

Вам також може сподобатися