Від похмілля рятуються таблетками і травами

Remedii-mahmureala-vedetepenet.ro_Боротись із похміллям можна як аптечними ліками – якщо вистачить сили дійти та купити, так і народними способами – традицій та способів тут, хоч греблю гати. Проте у кожному окремому випадку слід шукати «свій» рецепт.

Так, наприклад, покращувати здоров’я вранці після святкування  можна усілякими таблетками та порошками. Так, найчастіше у аптеках  пропонують «Медихронал», «Алька-Прим», «Алка Зельцер», «Сорбекс».

– Буває по-різному, одні клієнти приходять і просять конкретно якийсь препарат, а інші просять поради, – розповідає провізор Світлана (прізвища не вказала – прим. ред.). – Тож і пропонуємо різні засоби. Одні з них  знімають загальні симптоми  похмільного синдрому, інші мають додаткову дію, бо містять глюкозу тощо.

Так, «Медихронал»  – це порошковий напій. Ціна двох пакетів – орієнтовно 21 грн.  Засіб знижує симптоми гострої алкогольної інтоксикації.  Такі ліки як «Алька-Прим», «Алка Зельцер», якими рятуються від похмільного синдрому – це шипучі таблетки. Коштує одна така таблетка – орієнтовно чотири гривні. І їх зазвичай купують поштучно.

– При нудоті після святкування варто пити сорбенти, – продовжує пані Світлана. – Це звичайне чорне вугілля.  З’явився недавно і спеціальний  «Сорбекс». У ньому, окрім вугілля, ще усілякі вітаміни, бактерії. У кожній саше по дві гранули.

Коштують ці чудо-ліки від післясвяткових  симптомів і не так дешево. Так, одна пачка цього засобу коштує орієнтовно біля 100 грн.

– Але ти людям, які мають хронічні захворювання кишково-шлункового тракту, хоча їм не варто взагалі пити, слід ще порадитись з лікарем щодо прийому будь-якого засобу, – додає провізор.

Допомагає ромашка і м’ята
Якщо ж у дію таблеток ви не вірите, мовляв, вони знімають тільки легкі симптоми і допомогти можуть тільки іноземцям – ті мало п’ють, то можна скористатись народними підказками. Приміром, навіть не спеціаліст порадить вам гарно виспатись. Тому що під час сну активізуються процеси, які впливають на відновлення організму. Якщо ж заснути не можливо, можна спробувати й інші методи.

– Якщо нудить після святкування, то я рятуюсь чаями з трав, – каже тернополяни Ігор Закидальський. – Це ромашка, м’ятка. Вони заспокоюють бурю у шлунку. Якщо стан не такий критичний, то може допомогти розсіл – огірковий, помідорний. Від головного болю я вживаю знеболююче. Але найкращий спосіб – добре поспати, а після сну – поїсти супчику, бульйону. І тоді життя повертається.

Також радять багато тернополян покращувати здоров’я після п’янки фруктами – вони допоможуть нормалізувати процеси у шлунку. Однак, якщо на фрукти навіть подивитися не можете, слід шукати інші методи.

Закордоном рятуються водою
Так, чимало є таких, хто рятується від похмілля …алкоголем. Так, дехто лікується звичайним пивом, безалкогольним живим пивом чи 100-150 грамами горілки. Такий метод має швидкий ефект, але, як говорять фахівці, він лишень відтягує наслідки.
– Іноді після святкування не йдеться про похмілля, а швидше про отруєння з усіма його наслідками, – каже тернополянин Олексій (прізвища не вказав – прим. ред.). – Тут уже не до сміху. Знаю, що варто пити багато негазованої води, підсоленої рідини, вугілля. Але найкраще порадитись з медиками.

До слова, є свої методи лікування від похмілля і закордоном. Щоправда, їхнє похмілля, як розповідають українці, нагадують легкі варіанти.

– У Німеччині не п’ють так, як у нас, – розповідає тернополянка Віра. – Якщо п’ють, то пиво, відтак похмілля у них буває рідко. На ранок після гулянки вони можуть похмелитись чимсь слабеньким чи просто п’ють воду.

Схожі методи «лікування» і у Норвегії, США. Жителі цих країн просто п’ють таблетки від головного болю, якщо переборщили ввечері, і воду.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися