На Тернопільщині мобілізовувати будуть навіть жінок

25Указу Президента про проведення чергової мобілізації людей та техніки до Збройних Сил України поки немає, втім, Міністр оборони Степан Полторак уже говорить про її початок від 20 січня нового 2015 року. Тернопільський обласний військовий комісаріат до цього уже готується.

– Мобілізації підлягають, згідно оновлених документів, військовозобов’язані придатні до військової служби, тобто визначені медичними комісіями, наголошую, придатними до військової служби, військовозобов’язані любої статі, що чоловічої, що жіночої, значить, від 20 до 60 років. Не підлягають мобілізації ті військовозобов’язані, які мають певні пільги і так далі. Особливо, щоб не лякати батьків, ті хто навчається на стаціонарі в вищих навчальних закладах, вони мобілізації не підлягають, – розповів т.в.о. Тернопільського обласного військового комісара Володимир Катинський.

Очікується, що чергова мобілізація почнеться 20 січня й триватиме до квітня.

– З початку буде проводитись оповіщення людей, потім проведення медичних комісій, відправка у військові частини. Далі буде іти підготовка, при чому індивідуальна підготовка порядка до 25 діб, потім – бойове злагодження вже в складі підрозділів, ще порядка до 25 діб, і тільки після того тільки військовозобов’язані, чи вже військовослужбовці будуть відправлятись на заміну, для проведення ротації військовослужбовців, які знаходяться в зоні антитерористичної операції, або на інші об’єкти, інші військові частини для виконання бойових завдань, – каже Володимир Катинський.

Проведення ротації є одним із головних завдань чергової мобілізації, каже Володимир Катинський, й дозволить повернутися додому мобілізованим раніше людям, які вже майже рік виконують бойові завдання й не захочуть продовжити службу. Для початку четвертої черги мобілізації чекають Указу Президента України.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися