Проект бюджету Тернополя на 2015 рік уже готовий

byydgПроект бюджету Тернополя на 2015 рік уже готовий і буде винесений на розгляд депутатів на чергову сесію 27 січня. Як розповідає міський голова Сергій Надал, цьогоріч у проекті бюджету, у порівнянні з попередніми роками, є багато змін, адже змінилися не лише джерела надходжень коштів до міської казни, а й витрати. Відтепер з міського бюджету фінансуватиметься практично усе, окрім витрат на енергоносії для загальноосвітніх навчальних закладів та приміщень медичної сфери, а також зарплат працівникам цих закладів.

«Бюджет був підготовлений у відповідності до нового бюджетного та податкового законодавства. Цей документ уже розглянули і підтримали депутатська комісія з питань бюджету та виконавчий комітет, – каже Сергій Надал. – Бюджет передбачається і буде прийнятий як бездефіцитний».

Дохідна частина міського бюджету становить 1 мільярд 66 мільйонів гривень, що на 23% більше, ніж минулого року. Основними джерелами доходу є податок на доходи фізичних осіб, податок на прибуток підприємств комунальної власності, плата за землю, єдиний податок, податок на нерухоме майно, туристичний збір, транспортний податок і т.д.

«Загалом у новому бюджеті передбачено проведення капітальних робіт і придбання необхідного обладнання на загальну суму 149 мільйонів гривень, – розповідає Сергій Надал. – Щодо дошкільної освіти, то цього року ми плануємо відкрити нові дитячі групи у діючих садочках, а також нові дитсадки у мікрорайонах «Дружба» та «Сонячний», встановити системи безпеки, а також обладнати нові дитячі майданчики».

У сфері медичного забезпечення заплановані витрати на будівництво і відкриття двох нових амбулаторій сімейного типу – на вул. Бродівській та вул. Степана Бандери, відкриття відділення рентгеноваскулярної хірургії у комунальній лікарні №2, а також ремонт дитячої лікарні та поліклінік.

«Сфера житлово-комунального господарства також буде фінансуватися виключно із міського бюджету, – додає міський голова. – Цього року ми запланували виділити близько 34 мільйони гривень на капітальний ремонт дворів, 32 мільйони – на ремонт доріг, а також кошти на реконструкцію Набережної ставу, об’єктів благоустрою, на реконструкцію бульварів Куліша, Вишневецького та завершення робіт на бульварі Д. Галицького. Окрім того, буде продовжуватися ремонт і тротуарів, і міжквартальних проїздів, і вуличного освітлення.

За словами міського голови, надалі буде фінансуватися і сфера культури, і спорту, і соціальна сфера, а також буде модернізовуватися транспортна система міста, зокрема у планах закупити вісім нових тролейбусів та прокласти нові тролейбусні лінії.

Детальніше з проектом рішення сесії «Про бюджет міста Тернополя на 2015 рік» можна ознайомитися на сайті Тернопільської міської ради у розділі «Новини».

Вам також може сподобатися