У Тернополі майже у 6 разів зменшиться кількість пільговиків у громадському транспорті

ElektroLAZ_in_TernopilЗ 1 червня кількість пільговиків у громадському транспорті суттєво зменшиться. Саме на початку літа в Україні почне діяти Закон, який зменшує кількість пільгових категорій з 30 до 5. Цей закон вже підписав президент. Дані зміни стосуються як проїзду у маршрутках, так і в тролейбусах.

У Тернополі право на пільговий проїзд у громадському транспорті наразі має 55 тисяч людей. З веденням в дію Закону щодо змін пільгового перевезення з 1 червня безкоштовно в маршрутках і тролейбусах їздити зможуть тільки 9 тисяч тернополян. Оскільки кількість пільгових категорій з 30 зменшили до 5. Відповідний закон вже підписав Президент України.

– З 1 червня буде фінансуватися державою тільки 5 категорій. Це учасники бойових дій, інваліди 1 та 2 групи, діти-інваліди, діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, Всі решта категорій будуть позбавлені безкоштовного проїзду сьогодні вже діючим законодавством, – розповів начальник управління транспорту і зв’язку Тернопільської міськради Ігор мединський.

Наразі держава за пільгові перевезення лише комунальному підприємству “Тернопільміськелектротранс” боргує більше мільйона гривень.

– Є зараз серйозна загроза, що немає субвенцій за грудень місяць. Вже ми маємо кінець січня, а немає жодної інформації, що вони будуть ці гроші по втратах за пільгове перевезення. Зрозуміло, це загроза виплати заробітної плати, загроза сплати податків і інше, тому є серйозні проблеми, – каже Ігор Мединський.

Закон вступить в дію 1 червня, до цього часу правила пільгового проїзду залишаться без змін.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися